۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان
  • شناسه : 288399
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
  • منبع : تسنیم
آبرسانی به یک‌میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور تا پایان سال ۹۸
آبرسانی به یک‌میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور تا پایان سال ۹۸

آبرسانی به یک‌میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور تا پایان سال ۹۸

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تا پایان سال جاری به حدود یک میلیون نفر جمعیت روستایی کشور که فاقد دسترسی به شبکه آب لوله‌کشی، با آب باکیفیت و پایدار هستند، آبرسانی می شود.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون به ۶ میلیون نفر از روستاییان کشور آبرسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه “پروژه‌های آبرسانی روستایی در اقصی نقاط کشور در حال انجام است”، گفت: تا پایان سال جاری به حدود یک میلیون نفر جمعیت روستایی کشور که فاقد دسترسی به شبکه آب لوله‌کشی، با آب باکیفیت و پایدار هستند، آبرسانی می شود.

مشاور وزیر نیرو تصریح کرد: طبق استانداردهای جهانی، اگر شخصی با پیمودن مسافتی ۴۰۰ متری به منبع آب باکیفیت دسترسی پیدا کند، برخوردار محسوب می شود؛ اما در ایران شاخص‌های برخورداری جمعیت روستایی را از استانداردهای جهانی فراتر در نظر گرفته‌ایم و جمعیتی را برخوردار محسوب می کنیم که همچون جامعه شهری، شبکه لوله‌کشی آب تا منزل هر فرد کشیده شده و شخص بتواند با بازکردن شیر آب در منزل خود، به آب باکیفیت دسترسی داشته باشد.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*