۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 288369
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۵۰
  • منبع : خبرگزاری مهر
جهان غرب به دنبال سقوط شخصیت زنان است
جهان غرب به دنبال سقوط شخصیت زنان است

جهان غرب به دنبال سقوط شخصیت زنان است

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: جهان غرب در شرایط کنونی به دنبال سقوط شخصیت زنان است تا از طریق آنان مردان را که تربیت یافته این بانوان هستند هم دچار انحطاط و سقوط کند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری دوشنبه شب در اجلاس مؤسسین هیأت امناء و مدیران حوزه علمیه خواهران استان بوشهر که با حضور مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور برگزار شد اظهار داشت: جهان کنونی به جهان تحریف و ابتذال واژه های انسانی تبدیل شده و اگر نگاهی به جهان غرب داشته باشیم، متوجه می شوید که دچار چه انحطاط فکری و اعتقادی است.

وی با بیان اینکه بخشی از تهاجم نرم جهان استکبار، تهاجم فرهنگی است افزود: این تهاجم مرز نداشته و دل ها و مغزها را مورد هدف قرار داده و در تلاش است با دگردیسی ذهنی انسان مسلمان را به انسانی غربگرا مبدل کند.

وی اضافه کرد: جهان غرب در شرایط کنونی به دنبال سقوط شخصیت زنان است تا از طریق آنان مردان را که تربیت یافته این بانوان هستند هم دچار انحطاط و سقوط کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیان داشت: اسلام دین جهانی است و در دنیای امروز و در زمان غیبت ولی عصر عج این حوزه های علمیه هستند که جهان را نجات می دهند پس برنامه حوزه ها نیز باید جهانی و از افق انقلاب اسلامی باشد.

مدیر حوزه های علمیه کشور نیز در این اجلاس گفت: حوزه جریانی است که قرن ها فعال بوده اما حوزه علمیه خواهران مولود انقلاب است.

حجت الاسلام بهجت پور افزود :۲۳ سال پس از تشکیل مدیریت حوزه، حوزه های علمیه به دو بخش خواهران و برادران با مدیریت مجزا تقسیم شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون در کشور ۱۰۰ هزار طلبه خواهر فارغ تحصیل شدند ۱۷۰ هزار نفر مشغول به تحصیل هستند.

مدیر حوزه های علمیه کشورگفت: قالب طلبه های خواهر در سطح دو یعنی لیسانس، بخش قابل توجهی در ۱۲۵ محل رشته در سطح سه و تعدادی نیز در ۱۲۵ محل رشنه در سطح ۴ یعنی دکترا مشغول به تحصیل هستند.

حجت الاسلام بهجت پور بیان داشت: تعدادی از بانوان طلبه در زمینه زبان های خارجی فعال هستند و حتی به خارج از کشور هم اعزام می شوند.

وی گفت: این ارتباط دو سویه است به گونه ای که تعدادی از بانوان برای تحصیل و تعلیم درس های حوزوی از کشورهای دیگر و ملیت های مختلف در جامعه الزهرا حضور دارند.

۱۱ مدرسه علمیه در استان فعال هستند

مدیر حوزه علمیه خواهران استان نیز گفت: در استان بوشهر ۱۱ مدرسه علمیه خواهران داریم وهزار و۷۶۵ طلبه داشتیم که ۵۵۱ فارغ تحصیل و هزارو ۲۱۴ طلبه نیز در حال تحصیل هستند.

یوسفی افزود: از میان خواهران طلبه ،۸۰ حافظ قرآن، ۱۷۰ قاری قرآن، ۳۸۰ مبلغ قرآن و ۳۰۰ پژوهشگر قرآنی داریم و ۱۱۰ نفر از طلبه ها نیز به صورت جهادی در مدارس استان به عنوان مشاور فعالیت دارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*