۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 288360
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
  • منبع : تسنیم
‌پروژه آب‌‌شیرین کن ۷۵۰۰ مترمکعبی تنگستان فعال شد
‌پروژه آب‌‌شیرین کن ۷۵۰۰ مترمکعبی تنگستان فعال شد

‌پروژه آب‌‌شیرین کن ۷۵۰۰ مترمکعبی تنگستان فعال شد

فرماندار تنگستان با تاکید بر حل مشکلات آبرسانی روستاهای ساحلی گفت:پروژه آب‌‌شیرین کن ۷۵۰۰ مترمکعبی نوار ساحلی دلوار تنگستان فعال شده که با بهره‌برداری از آن مشکل تامین آب آشامیدنی این شهر و روستاهای ساحلی تنگستان برطرف می‌شود.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ عبدالحسن رفیعی‌پور در نشست با دهیاران بخش  ساحلی دلوار و خانواده‌های آنها ضمن تشکر از تلاش‌ها و زحمات شبانه‌روزی دهیاران ، به نقش و جایگاه مهم دهیار به‌عنوان مدیر ارشد روستا اشاره کرد و اظهار داشت: دهیاران به‌عنوان منتخبان غیرمستقیم مردم، مجری تصمیمات شورا و مدیریت کلان شهرستان می‌باشند و بازوان اجرایی بخشدار و پیشانی ارائه خدمت در روستاها به شمار می‌روند.

فرماندار تنگستان بر نقش و اهمیت دهیاری در رشد، توسعه پایدار و افزایش سطح رفاه روستاییان تاکید کرد و افزود: ما باید به دنبال باز کردن گره‌های زندگی مردم باشیم و به هر طریقی که می‌توانیم، رضایت مردم را جلب کنیم ، دهیاری‌ها نیز به سبب ارتباط مستقیم با روستاییان از تمام مسائل و مشکلات حوزه کاری خود آگاه هستند و می‌توانند بهترین برنامه ریزی را در این زمینه انجام دهند.

وی به اهمیت توسعه روستایی در دولت اشاره کرد و گفت: خدمات دولت تدبیر و امید در روستاها نشان دهنده اهمیت توسعه روستایی و ایجاد امکانات مورد نیاز برای روستائیان است و دولت تدبیر و امید یک نگاه ویژه به روستاها دارد و معتقد است توسعه روستاها زیربنای توسعه ملی است.

رفیعی‌پور با اشاره به مشکلات بحران آب و راه‌های ارتباطی در بخش ساحلی دلوار  تنگستان افزود: پروژه آب‌‌شیرین کن ۷۵۰۰ مترمکعبی دلوار فعال شده که با بهره‌برداری از آن مشکل تامین آب آشامیدنی این شهر و روستاهای ساحلی تنگستان برطرف می‌شود.

فرماندار تنگستان سد خاییز را یکی از پروژه‌های مهم تنگستان دانست و خاطر نشان کرد: با تکمیل این پروژه مهم ضمن تامین آب اراضی کشاورزی به ویژه نخلستان‌های اهرم زمینه ایجاد اشتغال روستایی بیش از پیش فراهم می‌کند.

وی، محور ساحلی تنگستان را پرخطر دانست و با بیان اینکه سال قبل ۵۴ نفردر این محور کشته شدند افزود: تکمیل بزرگراه تنگستان به دیر در نوار ساحلی امری مهم و ضروری است که در این راستا راهکارهای لازم برای تسریع این پروژه تدوین شده است.

رفیعی‌پور با تاکید بر توجه به اشتغال روستایی بیان کرد: سال قبل ۲۷ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی تخصیص یافت که نقش تاثیرگذاری در اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی داشت.

رفیعی‌پور، تنگستان را نماد مبارزه با استعمار داست و تاکید کرد: تنگستان دارای ۳ شهر و ۱۲۴ روستا است که ۷۰ درصد جمعیت تنگستان در روستاها سکونت دارند.

بیشتر بخوانید

وی  با تاکید بر تحقق مطالبات مردم تنگستان در حوزه آب آشامیدنی و محور مواصلاتی اظهار امیدواری کرد: با اجرا و بهره برداری از آب شیرین کن دلوار و تکمیل پروژه اتوبان بوشهر، دلوار،  دیر از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور شاهد رفع مشکلات اساسی مردم بخش دلوار باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*