پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹
19 ذو القعدة 1441
Thursday, 9 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 288569
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
منافقین؛ از وعده فتح تهران تا آوارگی
منافقین؛ از وعده فتح تهران تا آوارگی

منافقین؛ از وعده فتح تهران تا آوارگی

منافقین خلق با این توهم که پذیرش قطعنامه از ضعف بنیه دفاعی نظام و جدایی مردم از انقلاب و نوعی شکاف اجتماعی حکایت دارد، شیاطین و ضد انقلابیون سرخورده را از کشورهای مختلف اروپایی فراخوان کرد و نیرویی بالغ بر 15000 نفر را با عنوان ارتش به اصطلاح آزادی بخش فراهم ساخت.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با نقض قرارداد مرزی ۱۹۷۵الجزایر و تجاوز رژیم بعثی صهیونیستی عراق از زمین و هوا و دریا به مرزهای جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. مردم ایران در برابر این تجاوز ظالمانه و غیر انسانی به فرمان امام خمینی (ره) به دفاع همه جانبه و مجاهدت وصف‌ناپذیری روی آورد و موفقیت خود در امتحان دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی را به خوبی به نمایش گذاشت.

سرانجام قطعنامه ۱۰ ماده‌ای ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل که به منظور آتش‌بس فوری در جنگ در سال ۱۳۶۶به تصویب رسیده بود در ۲۷ تیرماه ۱۳۶۷ از سوی جمهوری اسلامی ایران پذیرفته شد اما  آنچه مورد اشاره است، مقطع پایانی دفاع مقدس یعنی تحولات پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بالاخص عملیات مرصاد است که با چه هدفی و چگونه بوجود آمد و چه پیامدهایی داشت.

امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی قطعنامه ۵۹۸ را در ۲۷ تیرماه ۱۳۶۷ پذیرفت و آن‌را نه یک تاکتیک مقطعی برای برون رفت از بحران بلکه استراتژی و راهبرد اصلی نظام برای ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه قلمداد کردند و از این اقدام ناخوشایند به نوشیدن جام زهر تعبیر نمود و به رزمندگان اسلام و مسئولان و فرماندهان نسبت به شیطنت و فریبکاری‌های دشمن و حفظ آمادگی‌های لازم هشدار دادند.

رژیم بعثی تنها ۳ روز پس از پذیرش قطعنامه، صبح روز جمعه ۳۱/۴/۶۷ در ۳ مرحله به خرمشهر حمله برد، عصر همین روز از منطقه شط علی در حوالی طلائیه و روز بعد با بکارگیری گسترده سلاح شیمیایی و حملات هوایی به منطقه سومار هجوم آوردند. حمله به مرز اشنویه، تخریب و کشتار اهالی ۹۰ روستای سردشت و تجاوزاتی در محورهای شلمچه، پل نو، جفیر و حمید را سازماندهی کرد و حملاتی را به سرپل ذهاب، پادگان ابوذر و … انجام داد.

تحرکات دشمن در گیلانغرب در جبهه‌های میمک، پاسگاه زید، شهر صالح‌آباد، مهران، ایلام، و حاج عمران با پاسخ قاطع رزمندگان اسلام درهم کوبیده شد. در این تجاوزها بیش از ۳۰۰ دستگاه تانک و نفربر دشمن منهدم و بیش از ۱۰۰ دستگاه تانک و نفربر نیز به غنیمت گرفته شد. تعداد ۵۸۰۰ نفر از آنها کشته و زخمی و ۱۵۰ نفر به اسارت درآمدند.

دو روز پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط جمهوری اسلامی ایران نیز محمود عطایی از اعضای مرکزیت سازمان منافقین در یک نشست توجیهی با سایر اعضای کادر مرکزی سازمان، در پاسخ به چند تن از اعضای رده بالای این گروه که به رغم اطمینان های داده شده هنوز هم نسبت به موفقیت آمیز!! بودن حرکتی که قرار بود هفته بعد انجام پذیرد، تردید داشته و آن را “انهدام وسیع نیروهای سازمان” می دانستند، گفته بود:

“مسعود می گوید که صاحبخانه به ما فشار می آورد” و در ادامه با یادآوری این نکته به حاضران که “سازمان و عراق با یکدیگر وحدت استراتژیک دارند” و ضربه احتمالی به سازمان برای “دوستان عراقی” نیز نوعی ضربه محسوب می شود، دوباره “موفقیت حتمی عملیات”!! اطمینان کامل داده و تآکید ورزیده بود که: “این فشار صاحبخانه را نباید غیردوستانه تلقی کرد؛ چرا که به هر حال ما سرنوشت مشترکی داریم و آنها به همان اندازه که برای سربازان خود دل می سوزانند، برای ما نیز دلسوز هستند”.

منافقین خلق با این توهم که پذیرش قطعنامه از ضعف بنیه دفاعی نظام و جدایی مردم از انقلاب و نوعی شکاف اجتماعی حکایت دارد، شیاطین و ضد انقلابیون سرخورده را از کشورهای مختلف اروپایی فراخوان کرد و نیرویی بالغ بر ۱۵۰۰۰ نفر را با عنوان ارتش به اصطلاح آزادی بخش فراهم ساخت. آنان طرح خود را در یک نشست ۲۴ ساعته آماده کردند و در تاریخ ۳۱/۴/۶۷ توجیهات لازم صورت گرفته و عملیات خود را «فروغ جاویدان» نام نهادند.

سخنگوی سازمان، استراتژی منافقین را «وارد کردن هر چه بیشتر تلفات و باز کردن راه برای یک انقلاب ضد امام خمینی(ره) ذکر کردند.» ارتش بعثی علاوه بر تحرکات خود در نوار مرزی به تحریک و حمایت همه جانبه منافقین برای حمله به کشورمان دست زد، آنان با حمایت نیروی هوایی عراق از تنگه پاتاق واقع در غرب کشور هجوم آوردند.

شهر کرند و سپس اسلام‌آباد را به اشغال خود درآورند، با بی‌رحمی و شقاوت، تمام مردم را قتل عام کرده و مزارع مردم را به آتش می‌کشیدند. با حمله وحشیانه به بیمارستانها و اماکن عمومی به کشتار فجیع مردم و ضرب و شتم آنها پرداختند. منافقین فریب‌خورده با شستشوی مغزی توسط سران نفاق و ارتش بعث احتمال مقاومت مردمی و شکست را به ذهن خود راه نمی‌دادند.

بنابه گفته مریم رجوی نفر دوم سازمان «وقتی از جبهه برویم آنطرف‌تر کسی نیست که جلوی ما را بگیرد». منافقین که از تجربه و تخصص لازم بی‌بهره بودند و در اقدامی عجولانه و ناپخته از طریق جاده اصلی اسلام آباد به سمت کرمانشاه براه افتادند تا در کمترین زمان ممکن در تهران با استقبال مردمی مواجه گردند و به گفته مسعودرجوی سرکرده تروریستها «جمع‌بندی نهایی در میدان آزادی» صورت پذیرد . این جنایت سند روشنی از ماهیت پلید و ضد خلقی منافقین بوده و برای همیشه در حافظه تاریخی ملت خواهد ماند.

عملیات مرصاد در تاریخ ۵/۵/۶۷ با رمز مبارک یا علی (ع) با هدف انهدام منافقین و بعثی‌ها در منطقه اسلام آباد و کرند غرب آغاز شد. در این عملیات بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک و ۴۰۰ دستگاه نفربر و ۲۴۰ قبضه خمپاره‌انداز و بسیاری تجهیزات دیگر دشمن منهدم گشت، بیش از ۲۰ تیپ مشترک منافقین و بعثی‌ها متلاشی گردید، ۱۰۰۰ قبضه آرپی‌چی ۷ و ۷۰۰ قبضه تیربار، دهها دستگاه تانک و نفربر و دهها دستگاه خودرو و مقادیری تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و مخابراتی و اسناد درون گروهی متجاوزین به غنیمت رزمندگان اسلام درآمد و بیش از ۴۸۰۰ نفر از منافقین و متجاوزین کشته و هزاران نفر زخمی گردیدند و تعدادی از منافقین با افتادن در محاصره با خوردن قرص سیانور دست به خودکشی زدند و عده‌ای هم بخاطر مصلحت سازمان، توسط مسئولان خود به رگبار مسلسل بسته شدند تا به خیال خود، اسرار سازمان فاش نشود.

ترور شخصیت‌های برجسته انقلاب همچون شهید بهشتی و ۷۲ تن یاران انقلاب در حزب جمهوری اسلامی در جریان حادثه ۷ تیرماه ۱۳۶۰، شهادت رجائی و باهنر در ۸ شهریور همان سال در دفتر نخست‌وزیری، همکاری با بنی‌صدر، ترور نیروهای مؤثر حزب‌الهی، انفجار و ایجاد رعب و وحشت در کشور، تحریک گروهک فرقان برای ترور شهیدمطهری و نیز جاسوسی و خبرچینی برای دشمنان خارجی رویه جاری آنان بود و پس از شکست از نیروهای انقلاب و رسوایی ماهیت پلید خود به همراه بنی‌صدر به فرانسه و آغوش اربابان خارجی خود گریختند.

مهمترین ویژگی فکری سازمان را می‌توان در موارد ذیل دانست: دوری از روحانیت شیعه، بی‌اعتقادی به تقلید و مراجع بزرگوار تقلید، تأثیرپذیری از کتب ضاله مارکسیستی و التقاطی، داشتن احساسات کور جوانی، فساد اخلاقی و شهوترانی درون سازمانی، فساد و فحشا در حد افراط، مخالفت و نافرمانی با امام خمینی (ره)، قدرت‌طلبی، وابستگی به بیگانه، نداشتن ایمان و اعتقاد راسخ به آموزه‌های دینی.

گروهک تروریستی منافقین بارها در لیست سیاه پارلمان‌ها و دولت‌های غربی به عنوان گروه تروریستی قرار گرفتند و همگان آنها را خائنین به ملت و کشور خود می‌دانند، لکن از آنها برای جاسوسی و اهرم فشار علیه جمهوری اسلامی نیز استفاده می‌کنند، اینان هم‌اکنون با ذلت و خواری در کشورهای اروپایی بسر می‌برند.

بخش عمده‌ای از اعضاء سازمان پس از سقوط دیکتاتور بغداد با اظهار ندامت و سرشکستگی براثر تلاشهای جمهوری اسلامی به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند. سایر اعضاء سازمان امروزه هیچ راهی جز غرق شدن در گمراهی و مزدوری برای سرویسهای جاسوسی بیگانه ندارند. آنان مبغوض درگاه الهی گشته و در افکار عمومی ملت خود هیچ آبرو و جایگاهی ندارند، در جریان پرونده هسته‌ای برای جمع‌آوری اخبار به یاری سازمان سیا و موساد شتافتند و همواره در مسیر دیپلماسی کشور کارشکنی‌هایی داشته‌اند.

سازمان منافقین با انقلاب ایدئولوژیک خود، از اسلام خارج و به دامان مارکسیست گروید. پس از فروپاشی هیمنه بلوک شرق به دامان لیبرالیسم و صهیونیسم غلطید و امروزه به گروهی بی‌هویت و عناصری مزدور به وطن‌فروشی و جاسوسی برای بیگانه اشتغال دارند و در این راه هر ذلتی را تحمل می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*