۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 288718
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۲
اجازه برپایی نمایشگاه نمی دهند/ نوشت افزار بی کیفیت خارجی بلای جان تولید داخلی
اجازه برپایی نمایشگاه نمی دهند/ نوشت افزار بی کیفیت خارجی بلای جان تولید داخلی
فروشنده نوشت افزار ایرانی اسلامی:

اجازه برپایی نمایشگاه نمی دهند/ نوشت افزار بی کیفیت خارجی بلای جان تولید داخلی

فروشنده نوشت افزار اسلامی ایرانی گفت: نهادهای متولی بازار در برپایی نمایشگاه های ما موانع زیادی ایجاد می کنند و ما گاها مجبور شده ایم نمایشگاه فروش تولیدات داخلی را قبل از اتمام تاریخ اعلام شده، به پایان برسانیم در صورتی که مغازه ها از طرح های خارجی مملو است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ تولید و فروش نوشت افزار ایرانی با طرح های بومی و اسلامی چند سالی است که جای خود را در سبد خرید والدین دانش آموزان باز کرده است اما کماکان با ناملایماتی برای ادامه مسیر خود مواجهه است. در این راستا با رضا حامدی فروشنده دشتستانی و نمایشگاه دار نوشت افزار ایرانی اسلامی به گفتگو پرداختیم.

رضا حامدی با بیان سابقه چهارساله اش در برپایی نمایشگاه های نوشت افزار ایرانی اسلامی گفت: چهار سال پیش که نمایشگاه‌های نوشت افزار را شروع کردیم به اندازه الآن همه گیر نشده بود و برای فرهنگ سازی و تمایل مردم به این کالاها، اقدام به برپایی نمایشگاه در سطح استان کردیم.

حامدی با اشاره به اختلاف قیمت نوشت افزار ایرانی با مشابه خارجی در چند سال پیش افزود: ابتدا یکی از دلایل استقبال به نوشت افزار ایرانی، پایین بودن قیمت این کالا با نمونه مشابه خارجی بود و البته اقدام ما به برپایی نمایشگاه در اکثر شهرهای استان بی تاثیر نبوده است.

فروشنده دشتستانی نوشت افزار ایرانی اسلامی در ادامه بیان کرد: یکی از دلایل ما برای ورود به حوزه نوشت افزار ایرانی، ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و اثر مثبت آن بر کودکان و نوجوانان است که از نفوذ فرهنگ  سبک زندگی غربی در قالب نوشت افزار مقابله کنیم.

وی عنوان کرد: کیفیت و قیمت مناسب نوشت افزار ایرانی نسبت به نوشت افزارهای خارجی از دیگر دلایل موفقیت در این حوزه کاری است که برخلاف تصور عامه که جنس ایرانی را بی کیفیت می‌دانند، بسیار با کیفیت تر هستند و مشتری ثابت دارند.

حامدی ادامه داد: رونق تولید و حمایت از کسب و کار ایرانی و جلوگیری از خروج ارز و تامین معیشت خانوار ایرانی از دیگر دلایل مهم ما برای ورود به این عرصه اقتصادی و فرهنگی است.

رضا حامدی قاچاق کالا را از جمله موانع مهم موفقیت در این عرصه دانست و گفت: قاچاق کالا و ورود بی رویه نوشت افزار خارجی از موانع رونق نوشت افزار ایرانی است. این کالاهای خارجی از لحاظ کیفیت به مراتب از نمونه های ایرانی ضعیف ترند اما تنها دلیل تمایل مشتری به سمت آن، وجود طرح های جذاب است که هنوز ما در خلق آثار جذاب، به سطح مطلوب نرسیده ایم.

این نمایشگاه دار نوشت افزار ایرانی اظهار داشت: نهادهای متولی بازار در برپایی نمایشگاه های ما موانع زیادی ایجاد می کنند و ما گاها مجبور شده ایم نمایشگاه را قبل از اتمام تاریخ اعلام شده، به پایان برسانیم در صورتی که مغازه ها از طرح های خارجی مملو است ولی ما برای برپایی نمایشگاه و فروش نوشت افزار ایرانی، با مشکلات جدی مواجه هستیم و نیاز به حمایت داریم.

وی اشاره کرد: متاسفانه بی اهمیتی به نوشت افزار ایرانی به همین جا ختم نمی شود و در مدارس هم در مقابل نوشت افزار ایرانی مقاومت می شود و سفارشات مسئولان مدارس به دانش آموزان، منتج به خرید نوشت افزار خارجی می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*