۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر وسط
  • شناسه : 288742
  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
  • منبع : خبرگزاری فارس
«قبرستان» تنها اثر برجای مانده از انگلیسی‌ها در بوشهر است
«قبرستان» تنها اثر برجای مانده از انگلیسی‌ها در بوشهر است

«قبرستان» تنها اثر برجای مانده از انگلیسی‌ها در بوشهر است

خطیب جمعه بوشهر گفت: حماسه دلاوری رئیسعلی و مردم استان در تاریخ ثبت شد و امروز شاهدیم که حتی یک وجب از خاک این استان به دست انگلیسی‌ها نیفتاده و قبرستان انگلیسی‌ها تنها اثری که از آنها در بوشهر به جای مانده است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بوشهر به سالروز حمله  متجاوزان انگلیسی به بوشهر در ۱۶ مرداد سال ۱۲۹۴ اشاره کرد و اظهار داشت: انگلیس خبیث همچون چند روز اخیر که کشتی ایران را متوقف و نیز برجام را ضایع کرد در آن زمان هم به دلیل‌های واهی به بوشهر حمله کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: پس از این حمله، انگلیسی‌ها با فتوای عالمان و مجتهدان و دلاوری و سرداری شهید رئیسعلی دلواری و مردم استان بوشهر مجبور به عقب نشینی شدند.

وی بصیرت، مقاومت و پایداری را عوامل حماسه آفرینی مردم بوشهر به سرداری رئیسعلی دلواری عنوان کرد و  تاکید داشت: اگر امروز انگلیس، این روباه پیر بخواهد تجاوزی به این خاک کند، رئیسعلی دلواری‌ها در مقابل آنها خواهند ایستاد.

خطیب جمعه بوشهر بر تنظیم تقویم تاریخ استان جهت آشنایی نسل جوان با آن و جلوگیری از فراموش شدن این حماسه‌ها تاکید کرد و گفت: حماسه دلاوری رئیسعلی و مردم استان در تاریخ ثبت شد و امروز شاهدیم که حتی یک وجب از خاک این استان به دست انگلیسی‌ها نیفتاده و  قبرستان انگلیسی‌ها تنها اثری که از آنها در بوشهر به جای مانده است.  

صفایی بوشهری مهمترین عوامل پیشرفت و تمدن سازی را علم، دانش، توسعه فناوری و تبدیل ایده به محصول عنوان کرد و ابراز داشت: این عوامل می‌تواند استقلال وقعی در کشور را محقق کند و دستیابی جوانان به علم، دانش و فناوری می‌تواند باعث اقتدار ملی و فراملی شود.

خطیب جمعه بوشهر با بیان اینکه کشور در عرصه علم و فناوری نباید وابسته باشد گفت: در صورت وجود این وابستگی هیچ استقلال واقعی  حاصل نخواهد شد بلکه تحریم و محاصره و محدودیت را به همراه خواهد داشت.

صفایی با اشاره به انتخاب استان بوشهر به عنوان منطقه ویژه علم و فناوری ایران  گفت: این استان بوشهر با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به این مهم دست یافته و برای استان افتخاری بزرگ است که باید با برنامه ریزی به تولید علم، منطقه ویژه تولید دانش و محصولات دانش بنیان  رسید.

امام جمعه بوشهر با اشاره به قهرمانی جوانان والیبالیست کشور  در مسابقات جهانی گفت: این نشان داد جامعه متخصص ایرانی هیچ کاستی ندارد و برای درخشیدن تنها نیازمند توجه هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*