۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 288804
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
احداث ساختمان اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر در مراحل پایانی
احداث ساختمان اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر در مراحل پایانی
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

احداث ساختمان اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر در مراحل پایانی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با اقدامات انجام‌شده پروژه اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر در مراحل پایانی خود قرارگرفته است که ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ ایرج بیژنی در حاشیه بازدید اصحاب رسانه استان از طرح تکمیل اورژانس عمومی و هسته‌ای بوشهر گفت: پروژه اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر با حدود ۸ هزار مترمربع زیربنا، تعداد ۱۱۰ تخت بستری به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مرکز استان اضافه خواهد کرد.
پروژه احداث اورژانس هسته‌ای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
وی عنوان داشت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده، پیشرفت فیزیکی این مجموعه به ۸۵ درصد رسیده است و امیدواریم با فراهم شدن کامل تأسیسات شرایط نهایی کردن پروژه و اقدامات روکار آن نیز مهیا شده و در آینده‌ای نزدیک آن را به بهره‌برداری برسانیم.
بیژنی با تشریح رسالت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور افزود: مأموریت‌های ما در حوزه سلامت شامل پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها، گسترش بهداشت، ارتقاء کیفیت درمان، آموزش نیروی انسانی و پژوهش است.
وی با اشاره به زیرساخت‌های درحال‌توسعه و احداث حوزه سلامت با توجه به چشم‌انداز درمان استان بوشهر در سال ۱۴۰۴ تصریح کرد: بخش درمان شامل خدمات بیمارستانی و خدمات سرپایی است که در کلینیک‌های موجود در سطح استان به مردم ارائه می‌شود و با توجه به هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در استان بوشهر برای رسیدن به شرایط مطلوب مسیرها مشخص و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌شده است.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: در حال حاضر بیمارستان‌های دانشگاهی استان بوشهر با ۱۴۶۰ تخت بستری در سطح استان به مردم خدمات ارائه می‌دهند که در تلاش هستیم تا سال ۱۴۰۴ مجموع تخت‌های بیمارستانی به ۲۶۰۰ تخت اعم از بیمارستان‌های دانشگاهی و عمومی افزایش یابد.
بیژنی خاطرنشان کرد: تأمین ساختمان و زیرساخت‌های موردنیاز برای بخش آموزش به‌ویژه دانشکده‌ها با پروژه در حال احداث دانشکده پزشکی و دندانپزشکی سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز از دیگر برنامه‌های معاونت توسعه دانشگاه است که تلاش داریم این پروژه قبل از آغاز سال تحصیلی جدید به اتمام برسد.
بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی برازجان ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
بیژنی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اصحاب رسانه گفت: یکی دیگر از پروژه‌های مهم و تأثیرگذار حوزه سلامت در استان بوشهر احداث بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی برازجان است که در حال حاضر این مجموعه پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی دارد.
باوجود گسترش تخت‌های بیمارستانی هنوز با شرایط مطلوب فاصله‌داریم
وی با اشاره به هدف‌گذاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دررسیدن به آمار ۲٫۲ نفر برای هر تخت در بخش درمان تأکید کرد: باوجود توسعه و گسترش تخت‌های بیمارستانی همچنان با شرایط مطلوب فاصله‌داریم به همین دلیل پروژه احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی بوشهر نیز پس از پروژه اورژانس هسته‌ای ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه است.
تور رسانه‌ای خبرنگاران و اصحاب رسانه استان بوشهر به‌منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی در حال احداث استان با حضور معاون عمرانی استاندار و هیأت همراه برگزار شد که بازدید از ساختمان اورژانس هسته‌ای و عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز بخشی از این برنامه بود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*