۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 288821
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  • منبع : خبرگزاری فارس
بیش از ۶ هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس بوشهر تحصیل می‌کنند
بیش از ۶ هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس بوشهر تحصیل می‌کنند

بیش از ۶ هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس بوشهر تحصیل می‌کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: شش هزار و ۵۹۳ دانش‌آموز افغانستانی در مدارس استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ محمود قاسمی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تحصیل دانش‌آموزان افغان در مدارس استان بوشهر کاملاً رایگان است هیچ آموزشگاهی حق دریافت شهریه ندارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: طرح‌های مهمی در آموزش و پرورش آغازشده است که حذف پیک نوروزی و حذف مشق شب به روش سنتی و حذف آزمون‌ها در دوره ابتدایی ازجمله این طرح‌هاست.

وی گفت: یکی از آسیب‌های مهم در عرصه آموزش و پرورش استان برندسازی مدارس و ایجاد رقابت است که برندسازی کار خانواده‌ها است و به‌شدت آسیب می‌زند و همه باید کمک کنند تا این مسیر تغییر کند و شاهد حذف رقابت و برندسازی مدارس باشیم و تلاش ما نیز این است که نیروها به صورت عادلانه در مدارس توزیع شوند.

قاسمی ادامه داد: با اجرای طرح پروژه مهر تلاش شده تا شاهد رفع مشکلات مدارس و آغاز مدارس از روز نخست مهر و بازگشایی همه کلاس‌های درس باشیم.

۷۳ میلیارد تومان مطالبات پاداش فرهنگیان

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر نیز بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین مطالبات فرهنگیان استان بوشهر، ۷۳ میلیارد تومان مربوط به پاداش فرهنگیان مربوط به سال ۹۷ است که پرداخت‌نشده است و همچنین ۲۲ میلیارد تومان هم مربوط به مطالبات نیروهای حق‌التدریسی است که امیدواریم این وضعیت را به وضعیت مطلوب برسانیم.

غلامرضا دانش‌فر بیان کرد: در طرح رتبه‌بندی معلمان آنگونه که انتظار می‌رفت اقدام نشده است.

کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر نیز بابیان اینکه اکنون آمار رسمی از وضعیت کنکوری‌های استان بوشهر نداریم اظهار داشت: در مقطع ابتدایی ۴۵۰ نیروی انسانی کمبود داریم و در دوره متوسطه هم حدود هزار و ۷۰۰ نفر کمبود داریم.

حسین درتاج بابیان اینکه ثبت‌نام از همه دانش‌آموزان انجام می‌شود، تصریح کرد:‌ افراد در نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی خود ثبت‌نام می‌شوند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به فعالیت، خاطرنشان کرد: پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور در تمامی شهرستان‌های استان فعال است و سال گذشته یک هزار نفر به این پایگاه‌ها مراجعه کردند و بقیه دانش‌آموزان به دیگر مراکز رفتند.

وی تصریح کرد: نیروهای لازم و توانمند را برای تدریس درس سواد رسانه‌ای در مدارس نداریم و از خارج از آموزش و پرورش هم نمی‌توانیم کسی را وارد کنیم.

درتاج افزود: طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر امسال اجرا نمی‌شود و برای بهبود وضعیت آموزش و تقویت دانش‌آموزان باید دنبال راهکارهای دیگری باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر نیز اظهار داشت: در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است و طرح‌های متنوعی را در دست اجرا داریم.

سیروس فتحی افزود: طرح نماد طی سه سال اخیر با همکاری دستگاه‌های مؤثر در سطح کشور و استان بوشهر در دست اجرا است و یک سامانه طراحی‌شده که افراد دچار آسیب را تحت پوشش قرار می‌دهد.

برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید همه دستگاه‌ها پای کار باشند

وی بابیان اینکه آموزش و پرورش به‌تنهایی نمی‌تواند بار مقابله با آسیب‌های اجتماعی را به دوش بکشد، تصریح کرد: دانش‌آموزان فقط بخشی از وقت خود را در مدرسه و در اختیار آموزش و پرورش هستند و باید همه دستگاه‌ها پای کار باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: تلاش داریم که آسیب‌ها را کنترل و محدود کنیم که کار بسیار پیچیده‌ای است و باید بتوانیم افراد دچار آسیب را شناسایی و درمان کنیم.

وی گفت: هر دانش‌آموز می‌تواند در صورت نیاز، سه سال از لباس فرم مدرسه خود استفاده کند و هیچ اجباری در خرید لباس جدید نیست. رنگ لباس هم در اختیار مدارس است.

دریافت وجه از دانش‌آموزان به هنگام ثبت‌نام از سوی مدارس تخلف محسوب می‌شود

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان بوشهر نیز اظهار داشت: دریافت هرگونه وجهی از دانش‌آموزان به هنگام ثبت‌نام از سوی مدارس تخلف محسوب می‌شود و از هر مدرسه‌ای که گزارشی از تخلف دریافت شود، برخورد مناسب با مدیر آن مدرسه صورت خواهد گرفت و در دوره‌های گذشته نیز این برخورد صورت گرفته است.

برخورد با ۱۳ مدیر متخلف مدارس استان

عبدالله روشن اضافه کرد: تاکنون با ۱۳ مدیر متخلف مدارس استان به خاطر دریافت اجباری وجه از دانش‌آموزان برخورد شده است، البته کمک اختیاری والدین دانش‌آموزان به مدرسه ایرادی ندارد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: در استان به‌اندازه کافی کلاس درس داریم و هیچ دانش‌آموزی به خاطر کمبود کلاس درس از تحصیل بازنخواهد ماند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*