۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان
  • شناسه : 288845
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
  • منبع : خبرگزاری فارس
ماهواره «ناهید ۱» آماده تحویل به وزارت دفاع/ کمبود نیروی انسانی، چالش جدی وزارت ارتباطات
ماهواره «ناهید ۱» آماده تحویل به وزارت دفاع/ کمبود نیروی انسانی، چالش جدی وزارت ارتباطات

ماهواره «ناهید ۱» آماده تحویل به وزارت دفاع/ کمبود نیروی انسانی، چالش جدی وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات با اشاره به پرتاب ماهواره ناهید یک گفت: ماهواره ناهید یک آماده تحویل به وزارت دفاع است و به زودی تحویل داده خواهد شد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ صبح امروز نشست شورای هماهنگی ICT استان مرکزی با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فرمانداری ساوه تشکیل شد.

وزیر ارتباطات و فناوری در این نشست گفت: شرکت مخابرات موظف است ظرف سه ماه آینده تلفن مسکن مهر را باید برقرار کند.

محمد جواد آذری‌جهرمی تصریح کرد: پوشش شهری یک سایت همراه اول و یک سایت ایرانسل باید دایر شود و سه سایت موجود نیز باید ارتقا پیدا کند و در این سه ماه باید کار به سرانجام برسد.

وی افزود: پوشش جاده‌ای ساوه به سلفچگان (۸ کیلومتر) باید پوشش داده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری بر ضرورت ایجاد دو سایت در مسیر نوبران و اخترآباد تاکید کرد و ادامه داد: تامین امکانات مورد نیاز این سایت‌ها با وزارتخانه و زمین و برق نیز بر عهده استانداری است.

آذری‌جهرمی بیان کرد: تامین ۵۶ کیلومتر فیبر در طراحی سال جاری نیست، اما ضرورت دارد علی رغم محدودیت‌های اعتباری این ۵۶ کیلومتر تامین اعتبار شود.

وی ادامه داد: در خصوص روستاها، سفر دیگری در ماه مهر به استان مرکزی خواهیم داشت، مردم در رابطه با پوشش منطقه زرندیه گلایه دارند که باید این نارضایتی برطرف شود.

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: ۷۰ درصد هزینه‌های وزارتخانه ارزی و درآمدها صد در صد ریالی است، تاسیس اداره از جیب مردم صورت می‌گیرد اما این با منطق اقتصادی و کشور متناسب نیست و این  بروکراسی اداری ظلم به مردم است و اولویت باید خدمات رسانی به مردم باشد.

آذری‌جهرمی بیان داشت: وزارت ارتباطات ۲ هزار نفر بازنشسته داشته، اما یک ورودی نداشته است که این کمبود نیروی انسانی از چالش‌های جدی وزارت است.

وی افزود:‌ استان مرکزی استان صنعتی است جمعیت بالایی دارد، اما وضعیت دیتای آن وضعیت مناسبی نیست.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به پرتاب ماهواره  ناهید یک گفت: ماهواره ناهید یک آماده تحویل به وزارت دفاع است و به زودی تحویل داده خواهد شد.

آذری‌جهرمی افزود: ماهواره ناهیدیک در مدار ۲۵۰ کیلومتری زمین قرار می‌گیرد و طول ماندگاری آن در فضا حدود ۲٫۵ ماه است که قرار است علاوه بر ماموریت مخابراتی، یکی از توانمندی‌ها و تکنولوژی‌های توسعه یافته توسط مهندسین ایرانی را آزمایش کند.  

 آذری جهرمی دایر کردن ارتباطات مخابراتی را از مزیت‌های این ماهواره برشمرد  و ادامه داد: زمان پرتاب ناهید از طریق وزارت دفاع اعلام می‌شود. 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*