۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 288798
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  • منبع : خبرگزاری دانشجو
پذیرفته‌شدگان بومی رتبه‌های برتر کنکور بورس تحصیلی می شوند
پذیرفته‌شدگان بومی رتبه‌های برتر کنکور بورس تحصیلی می شوند
توسط صنایع مستقر در بوشهر؛

پذیرفته‌شدگان بومی رتبه‌های برتر کنکور بورس تحصیلی می شوند

مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر گفت: صنایع استان بوشهر، پذیرفته شدگان بومی رتبه‌های برتر کنکور را با بورس تحصیلی در انتخاب دانشگاه خلیج‌فارس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ترغیب کنند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ نکیسا، مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در گفتگو با خبرگزاری دانشجو گفت: اکنون که دانشگاه خلیج فارس بوشهر به عنوان دانشگاه مادر استان مرز‌های دانش را در نوردیده و مسیر اعتلا و توسعه را برای بوشهر زر خیز و نخبه پرور فراهم کرده است، جا دارد صنایع استان، پذیرفته شدگان بومی رتبه‌های برتر کنکور سراسری را با بورس تحصیلی در انتخاب این دانشگاه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ترغیب کنند. این مهم یکی از مسئولیت‌های اجتماعی صنایع موجود در استان است که تاکنون مغفول مانده است.

نکیسا افزود: دانشگاه خلیج فارس بوشهر در چند سال گذشته تمام توانمندی‌هایی که نیازمند توسعه علم برای ارتقای صنعت استان است را به اثبات رسانیده که از نمونه‌های آن می‌توان به حضور دانشمندان برتر جهانی در این دانشگاه (برای پروژ‌های مشترک)، حضور در بین دانشگاه‌های یک درصد موثر دنیا و رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی در قبولی آزمون کارشناسی ارشد و تدوام حضور در بین ده دانشگاه برتر در قبولی کارشناسی ارشد در سال‌های گذشته، ایجاد مرکز رشد، مراکز کارآفرینی و نوآوری، ایجاد آزمایشگاه ها، کارگاه‌ها و هسته‌های پژوهشی متعدد اشاره کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر ابراز کرد: با توجه به آنچه که گفته شد و ظرفیت‌هایی که برای کارآفرینی، نوآوری و بین المللی ساختن دانشگاه در نظر گرفته شده، صنایع استان باید از تنها دانشگاه جامع زیر مجموعه وزارت عتف حمایت بیشتری کنند.

وی معتقد است، راه توسعه استان از مسیر پیشرفت و بالندگی دانشگاه می‌گذرد و هرچه کیفیت ورودی‌های این دانشگاه بالاتر باشد، موفقیت‌های آن نیز بیشتر و سهم صنعت از این موفقیت‌ها نیز از قبل همین سرمایه گزاری‌ها برای توسعه افزایش خواهد یافت. اکنون آنچه برای پیشرفت استان نیاز است در دانشگاه خلیج فارس مهیا است، و تنها همت و تلاش مضاعف صنایع حاضر در این منطقه را طلب می‌کند تا راه توسعه را با بورسیه تحصیلی نخبگان استان و اشتغال پس از دانش آموختگی را در همکاری با نهاد علم هموارتر کنند.

نکیسا بیان کرد: جذب نخبگان، صنعت را پویاتر کرده و فرار مغز‌ها و سرمایه انسانی و معنوی را کاهش داده و امید به کار، اشتغال و فعالیت را در بین نخبگان برای ماندن در استان و حتی کشور تقویت می‌کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*