۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » ایران و جهان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 288989
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۴
  • نویسنده : عماد حسینی
بوی نسل کشی از اقدام دولت هند در کشمیر به مشام می‌رسد
بوی نسل کشی از اقدام دولت هند در کشمیر به مشام می‌رسد
یادداشت دانشجویی/

بوی نسل کشی از اقدام دولت هند در کشمیر به مشام می‌رسد

اقدام کشور هند بوی نسل کشی می‌دهد و باعث می شود در بلندمدت، ترکیب جمعیتی منطقه کشمیر را بر هم بزند و مسلمانان را به اقلیتی در این منطقه تبدیل کنند تا سرنوشت این منطقه جور دیگری رقم بخورد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ درگیری منطقه کشمیر و پاک سازی مسلمانان در این منطقه توسط دولت هند با وحشیانه ترین حالت ممکن توسط نظامیان هندو، جان هر انسان آزادی خواهی را به درد می آورد. اقدامی که از آن بوی نسل کشی و نژاد پرستی در سایه حمایت رژیم نژادپرست صهیونیستی به مشام می رسد. عماد حسینی دانشجوی بوشهری در یادداشتی ارسالی به این پایگاه خبری به تحلیل این فاجعه انسانی پرداخت:

این روزها درگیری جدیدی میان کشور هند و پاکستان شکل گرفته است که ریشه مناقشات تاریخی میان این دو کشور که تا کنون باعث کشته شدن بیش از ۷۰ هزار نفر نیز شده است را  می توان در  توافق نامه ۱۹۴۷ استقلال شبه قاره هند جستجو نمود.

در توافق نامه ۱۹۴۷ قرار بود مناطقی که اکثریت مسلمان را دارند به پاکستان ملحق شوند و مناطقی که هندو ها در آن غالب هستند به هندوستان الحاق گردند که در این میان می توان ردپای یک قاضی انگلیسی را مشاهده کرد.

سرنوشت منطقه مسلمان نشین کشمیر به دست مردم منطقه سپرده شد ولی با توجه به موقعیت استراتژیک این منطقه، هیچکدام از دو کشور راضی به از دست دادن کشمیر که به دلیل اشتراکات جغرافیایی، فرهنگی و… به ایران کوچک معروف گردیده است، نشدند تا ایران کوچک به عنوان مسئله ای حل نشده میان این دو کشور باقی بماند.

در درگیری های جدید که به فرمان نخست وزیر هند و با اعلام لغو یک‌جانبه خودمختاری مناطق تحت حکومت هند رخ داده است «بی.جی.پی، حزب نخست وزیر هند» مدت‌هاست که علیه خودمختاری این ایالت تبلیغ می‌کند و آن را مایه سرخوردگی مردم می‌داند و «مودی» نخست وزیر هند، معتقد است که هند متعلق به هندوهاست و دستور حمله هزارن نظامی را به منطقه کشمیر داده است و جالب است که خانواده نظامیان نیز با آنها همراه شده اند تا در این منطقه ساکن شوند.

کارشناسان معتقدند که این اقدام کشور هند، بوی نسل کشی می‌دهد و باعث می شود در بلندمدت، ترکیب جمعیتی منطقه کشمیر را بر هم بزند و مسلمانان را به اقلیتی در این منطقه تبدیل کنند تا سرنوشت این منطقه جور دیگری رقم بخورد.

این درگیری با حمایت رژیم غاصب صهیونیستی از هند همراه شده است و با قرار گرفتن ترکیه و چین در سمت پاکستان، وارد فاز بین اللملی شده است و از یک مناقشه منطقه ای و ملی فراتر رفته است که نیازمند تصمیم جدی بین اللملی می باشد.

حال که احتمال یک نسل کشی دیگر علیه مسلمانان می رود، ما نیز باید به سکوت خود ادامه دهیم و نسبت به این مواضع بی تفاوت باشیم!

عماد حسینی/ انتهای پیام

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*