۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 289077
  • ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
  • منبع : تسنیم
اعتبارات آبرسانی استان بوشهر به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت
اعتبارات آبرسانی استان بوشهر به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت

اعتبارات آبرسانی استان بوشهر به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرگفت: اعتبارات آبرسانی استان بوشهر با افزایش ۲ برابری از ۱۳۰ میلیارد تومان به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ عبدالحمید حمزه‌پور در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی بوشهر با بیان اینکه این استان با چالش‌های مهم منابع آب آشامیدنی روبه‌رو است اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر به دیگر استان‌ها از جمله سد کوثر در استان کهگیلویه وبویراحمد و چشمه و چاه‌های کازرون در استان فارس وابسته است و تنها ۱۰ درصد منابع آب استان از طریق چاه‌های داخلی و آب‌شیرین‌کن‌ها تامین می‌شود.

وی از وجود بیش از ۸۰۰ کیلومتر خط انتقال و ۳۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در شبانه‌روز افزون بر ۳۰۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی در استان بوشهر تامین  و از طریق این شبکه‌ها توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به سختی تامین آب در تابستان سال گذشته تصریح کرد: در یکسال  گذشته با تلاش همه جانبه و نگاه ویژه استاندار تحولی در عرصه تامین آب آشامیدنی استان بوشهر رخ داد که خدمات آنان قابل تقدیر و ستایش است.

حمزه‌پور اوج فعالیت کارکنان شرکت آب و فاضلاب را در فصل گرما و تابستان دانست و اظهار داشت:  همکاران شرکت آبفا در اوج گرما حتی دمای ۵۰ درجه بالای صفر فعالیت‌های خود را برای تامین آب مردم و مشترکان ادامه می‌دهند که تابستان امسال بحمدالله مشکلات و تنش آبی در استان کاهش یافت.

وی از اجرای پروژه آب شیرین‌کن به ظرفیت ۶۰ هزار متر مکعب در شهرهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در شهر بوشهر علاوه بر آغاز اجرای آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ظرفیت آب شیرین کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر به ۱۸هزار و ۵۰۰ متر مکعب افزایش یافت که تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب توسعه می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهربا اشاره به افزایش ۲ برابری اعتبارات آبرسانی استان بوشهر گفت:  اعتبارات آبرسانی استان بوشهر با افزایش ۲ برابری از ۱۳۰ میلیارد تومان به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

حمزه‌پور با بیان اینکه دولت توجه ویژه‌ای به حوزه آبرسانی دارد تصریح کرد: در اوج تحریم‌های ظالمانه دشمن، ولی اعتبارات حوزه آبرسانی استان بوشهر افزایش ۲ برابری یافت که نشان از توجه دولت به حل مشکلات آب استان بوشهر است.

وی، اجرای طرح شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از محل مصوبه سفر رئیس جمهور، بیش از ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع طرح فاضلاب بوشهر ابلاغ شد که با بکارگیری ۱۰ پیمانکار  طرح فاضلاب در بافت بوشهر تسریع یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طول شبکه فاضلاب بافت تاریخی بوشهر را ۴۰ کیلومتر دانست و گفت: تاکنون ۳۰ کیلومتر آن اجرا و تکمیل شده و تا دهه فجر امسال طرح شبکه فاضلاب بافت تاریخی بوشهر افتتاح می‌شود.

بیشتر بخوانید

حمزه‌پور با تاکید بر بازسازی شبکه فرسوده بوشهر افزود: شبکه آبرسانی مناطق جنوبی بوشهر با همکاری استان‌های معین بازسازی شد و تا هفته آینده ۱۲ کیلومتر شبکه آبرسانی این مناطق تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به مصوبه ۲۵۰ میلیارد تومانی مصوبه هیئت دولت برای اجرای طرح‌های شرکت ْآب و فاضلاب استان بوشهر گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان امسال و مابقی سال آینده ابلاغ می‌یابد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*