۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان
  • شناسه : 289099
  • ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  • منبع : خبرگزاری فارس
ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن روغن از تخم پنبه در کشور فراهم شد
ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن روغن از تخم پنبه در کشور فراهم شد

ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن روغن از تخم پنبه در کشور فراهم شد

مجری طرح پنبه کشور گفت: امروز به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم با افزایش تولید پنبه در کشور امکان استحصال روغن از تخم پنبه فراهم شده که امسال تا 15 هزار تن می‌توان از این محصول تولید کرد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ ابراهیم هزار جریب مجری طرح پنبه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اعلام کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در تخم پنبه برای استحصال روغن وجود دارد، امروز به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم که با  افزایش تولید پنبه در کشور امکان استحصال روغن از تخم پنبه در صنعت روغن‌کشی امکانپذیر شده است.

مجری طرح پنبه گفت: « ۱۵ هزار تن روغن می‌توان از ۱۰۰ هزار تن پنبه‌ای که امسال تولید می‌شود، استحصال کرد.»

وی در پاسخ به اینکه چرا در سال‌های گذشته از تخم پنبه برای روغن‌کشی استفاده نشده است، گفت: دو دلیل داشت نخست؛ اینکه حجم تولید تخم پنبه در کشور کم بود و روغن‌کشی اقتصادی نبود، دوم اینکه اختصاص  ارز ۴۲۰۰ تومان اشتیاق بیشتری برای وارد کنندگان جهت واردات روغن ایجاد می‌کند و در داخل کشور تمایلی برای استفاده از روغن تخم پنبه نبوده است.

به گزارش فارس، کشور حدود ۹۰ درصد روغن مورد نیاز خود را وارد می‌کند، استحصال روغن از تخم پنبه می‌تواند فرصت خوبی برای تولید بخشی از روغن مورد نیاز در داخل و جلوگیری خروج ارز از کشور شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*