۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 289374
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۴۵
آذرماه کنکور فراگیر ارشد برگزار می شود/ موسسات ثبت نام آزمون فراگیر زیر نظر دانشگاه پیام نور نیستند
آذرماه کنکور فراگیر ارشد برگزار می شود/ موسسات ثبت نام آزمون فراگیر زیر نظر دانشگاه پیام نور نیستند
مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر:

آذرماه کنکور فراگیر ارشد برگزار می شود/ موسسات ثبت نام آزمون فراگیر زیر نظر دانشگاه پیام نور نیستند

مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه دفترچه انتخاب رشته و ثبت نام کنکور ارشد فراگیر پیام نور منتشر و در آذرماه هم کنکور آن برگزار می شود.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ در این روزهایی که نتایج کنکور سراسری ارشد مشخص شده و افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند در فرایند انتخاب رشته شرکت کنند یا فرصت کلاس رفتن در مقطع ارشد را ندارند به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور به صورت فراگیر هستند.

اما مشکلی که وجود دارد، عدم اطلاع رسانی صحیح و کافی از نحوه پذیرش فراگیر پیام نور است تا جایی که برخی داوطلبان فریب تبلیغات و بازارگرمی موسسات سودجو در این بازار گرم درآمدزایی نجومی از کنکور را خورده اند. در این راستا با خانم بنیادی مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفتگو کردیم.

بنیادی مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر در این خصوص به خبرنگار دانشجونیوز گفت: نحوه پذیرش در دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد به دو صورت است، یکی از طریق آزمون سراسری است که همزمان با سایر دانشگاه ها است و معمولا در اردیبهشت ماه برگزار می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند، می توانند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر اظهار داشت: شیوه دوم نیز از طریق آزمون فراگیر است که هر سال در اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه دفترچه انتخاب رشته و ثبت نام آن می آید و در آذرماه هم کنکور آن برگزار می شود.

بنیادی افزود: کنکور فراگیر از منابع و کتب درسی مشخصی در سراسر کشور برگزار می شود که همان درس های ترم اول دانشگاه است و بعد از این که نتایج معلوم شد و دانشجوها پذیرفته شدند، معادل یک ترم محسوب می شود و در بهمن ماه به صورت رسمی ترم دوم را ثبت نام می کنند و می توانند درس های مربوط به ترم دوم را انتخاب کنند و بگذرانند.

وی ادامه داد: رشته انتخابی داوطلبان برای ادامه تحصیل در ارشد ربطی به رشته کارشناسی آن‌ها ندارد و هر رشته ای را که تمایل داشته باشند می توانند انتخاب کنند.

بنیادی مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر بیان کرد: انتخاب واحد دروس در زمان ثبت نام برای کنکور که معادل ترم اول متقاضیان است، به انتخاب خودشان نیست و کتاب ها و واحدها با منابع مشخص در سراسر کشور برای همه یکی است و سوالات کنکور نیز از همان کتابی که در دفترچه ثبت نام مشخص شده، می آید.

بنیادی عنوان کرد: چون فاصله بین انتشار دفترچه ثبت نام و کنکور آن زمان زیادی نیست، قاعدتا دانشجوهای متقاضی از الآن باید به مطالعه بپردازند و از دفترچه های سال قبل می توانند منابع درسی را استخراج کنند.

مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر در خصوص موسساتی که ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور را انجام می دهند و از داوطلب هزینه خرید کتاب دریافت می کنند، تصریح کرد: این موسسات زیر نظر دانشگاه نیستند و عملیاتی شبیه کلاس هاس کنکور را برای داوطلبان انجام می دهند. این موسسات منابع درسی را به دانشجوها می فروشند و با برنامه ریزی به آنان القا می کنند که اگر طبق این برنامه ریزی جلو بروید حتما در آزمون قبول می شوید اما برخی از موسسات دیگر به دانشجوها می‌گویند که شما دانشجو شده اید در حالی که این طور نیست.

بنیادی اشاره کرد: شاید موسسات مدارک شخصی را از داوطلبان بگیرند که بعدا ثبت نام کنند اما کدهای رهگیری که موسسات می دهند به منزله ثبت نام در کنکور نیست و باید در سایت سازمان سنجش ثبت نام شوند.

وی خاطر نشان کرد: تمام رشته های ارشدی که ما در دانشگاه پیام نور استان بوشهر مجری آن ها هستیم به صورت فراگیر هم پذیرش می کنیم.

بنیادی مدیر آموزش دانشگاه پیام نور استان بوشهر بیان کرد: داوطلبان برای قبولی باید در آزمون ورودی موفق به کسب معدلی بالای ۱۴ شوند و دورس را هم بیشتر از ۱۲ بگیرند.

بنیادی افزود: شهریه ها در هر دو شیوه پذیرش سراسری و فراگیر یکی است اما مزیت فراگیر در این است که داوطلب، درس‌های قبولی در کنکور فراگیر را به منزله یک ترم می گذراند و یک ترم جلو می افتد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*