۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » ورزشی
  • شناسه : 289469
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  • منبع : خبرگزاری فارس
نگاهی به استارت ضعیف شاهین در لیگ برتر/ کم تجربگی عامل شکست مقابل سپاهان
نگاهی به استارت ضعیف شاهین در لیگ برتر/ کم تجربگی عامل شکست مقابل سپاهان

نگاهی به استارت ضعیف شاهین در لیگ برتر/ کم تجربگی عامل شکست مقابل سپاهان

تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر در هفته اول لیگ برتر در دیداری خانگی متحمل شکستی سنگین مقابل تیم مدعی و با تجربه سپاهان شد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر در هفته اول لیگ برتر در دیداری خانگی متحمل شکستی سنگین مقابل تیم مدعی و با تجربه سپاهان شد.

با نگاهی اجمالی به ساختار دو تیم شاهین شهرداری بوشهر و سپاهان اصفهان تفاوت‌های زیادی از جمله تجربه، مسائل مالی و … را شاهد بودیم که قابل قیاس نبود. شاید قلعه نوعی در تیم‌هایی که سال اول در دست می‌گیرد خوب نتیجه نگیرد ولی تجربه ثابت کرده این مربی در سال‌های بعد تیمش از انسجام خوبی برخوردار بوده و با قدرت وارد مسابقات می‌شود و قطعاً تیمی که با هزینه بسیار بالا برای سه جام بسته می‌شود قابل مقایسه با شاهین که با هزینه خیلی کم و برای سال اول وارد لیگ شده نیست.

شاهینی‌ها در این بازی آنالیز خوبی از سپاهان نداشتند و با نگاهی به نیمه اول این بازی می‌بینیم که تیم اصفهانی بیشتر حملات خود را از جناح راست و جایی که محمد محبی جوان حضور داشت طراحی کردند و کادر فنی سپاهان با توجه به شناخت این بازیکن از تیم سابق‌اش این ترفند را به خوبی پیاده کرد و حملات خوبی نیز طراحی کرد که در این بین منصوری نقش بسیار مهمی در طراحی حملات داشت.

بیشتر ارسال‌های جناح راست سپاهان برای علی قربانی بود که با عملکرد خوب مدافعان شاهین مواجه شد و این بازیکن در نیمه اول به خوبی مهار شد.

سپاهان در نیمه دوم با تغییری که ایجاد کرد امید نورافکن را جایگزین محسن مسلمان کرد تا جناح چپ این تیم هم‌چون راست فعال شود و این کار را برای مدافعان شاهین سخت‌تر کرد و به خوبی عمق دفاع میزبان را نشانه گرفتند و موفق شدند از این جناح نیز حملات خود را طراحی کنند.

گل اول سپاهان با سانتر نورافکن، گل دوم نیز با فرار محبی از عمق بدست آمد و این نشان می‌دهد که سپاهان اگر به بن بست تاکتیکی برخورد کند تاکتیک‌های متفاوتی را ایجاد می‌کند که کادر فنی شاهین از این حربه سپاهان غافل بود.

اما شاهین در فاز هجومی برنامه خاصی نداشت و بازیکنان این تیم سردرگم بودند و توپ‌های که به آن‌ها می‌رسید نمی‌توانستند به خوبی استفاده کنند. گرچه شاهین در نیمه اول و اوایل نیمه دوم شرایط گلزنی را فراهم کرد ولی متأسفانه برنامه خاصی برای استفاده از این موقعیت‌ها نداشت و کم تجربه عمل کردند.

البته نباید از کم‌فروغی میلاد صارمی کاپیتان شاهین که از بازیکنان توانمند فوتبال بوشهر است گذشت و اگر این بازیکن بتواند خودش را در ادامه مسابقات پیدا کند خیلی از مشکلات فاز هجومی شاهین حل خواهد شد.

وقتی تیمی مثل شاهین می‌تواند ۶۰ دقیقه مقابل سپاهان با آن همه بازیکن سطح بالا و با تجربه مقاومت کند می‌بایست با احتیاط بیشتری بازی را اداره می‌کرد ولی یادمان باشد که بازی با این شرایط جوی و مقابل تیمی مثل سپاهان خیلی سخت است و گرمی هوا شامل همه بازیکنان چه بومی و چه غیربومی نیز می‌شود که بدن آنها تحلیل می‌رود و آب زیادی از بدن خارج می‌شود که این کار را سخت خواهد کرد.

شاهین بوشهر در ادامه را می‌بایست در بخش طراحی حملات تقویت شود و بیشتر کار کند و این تیم خودش را با شرایط لیگ برتر سازگاری دهد چون به جز دو یا سه بازیکن مابقی از بازیکنانی هستند که از لیگ یک آمده‌اند و یا جوانانی هستند که از تجربه کافی برخوردار نبودند، وارد این رقابت‌های سخت و طاقت‌فرسا شده‌اند.

یادداشت: محمدرضا زائری

انتهای پیام /

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*