۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 289535
  • ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
  • منبع : ایسنا
بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی شاغل هستند
بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی شاغل هستند
معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی:

بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی شاغل هستند

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی و بیش از ۴۰ درصد در شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود شاغل هستند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ محسن محمدزاده در نشست با روسای مراکز آموزشی علمی کاربردی استان بوشهر و خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی و کاربردی عمده فعالیت های خود را با محور اشتغال و توسعه کسب و کار انجام داده و خوشبختانه با تربیت بیش از یک میلیون نیروی انسانی توانمند در این حوزه توانسته کمک بسیار موثری را در واحدهای مختلف تولیدی، صنعتی و خدماتی ارائه داده و در راستای برنامه ریزی و اهداف موردنظر موفق باشد. 

وی با تاکید بر توجه به رشته های مرتبط با نیازهای بازار کار در دانشگاه جامع علمی و کاربردی، افزود: انتخاب رشته نیز باید به گونه ای باشد که افراد پس از فارغ التحصیلی نگران آینده کاری خود نباشند.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: در این مسیر باید در کنار توجه به توسعه کمی، کیفیت نیز در نظر گرفته شود که متاسفانه بعضی مواقع در مراکز لحاظ نشده و این باعث شده که اعتبار این مراکز زیر سوال برود. 

محمدزاده با بیان اینکه نظارت علمی و آکادمیک بر دانشکده ها حاکم شده است، خاطرنشان کرد: مهمترین اولویت دانشگاه جامع علمی کاربردی طی چند سال گذشته توجه به حفظ و ارتقا کیفیت دوره ها در تمامی مراکز آموزشی و شعب، مدیران و اساتید بوده و با ارزیابی های صورت گرفته سعی در حل مشکلات و مسائل موجود داشته به گونه ای که ما امروزه شاهد فعالیت بسیار خوب و کیفی تمام مراکز علمی کاربردی در سراسر کشور هستیم. 

وی در خصوص نگرانی خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان در مراکز علمی و کاربردی گفت: من فکر می کنم که این موضوع برعکس باشد، چرا که در طی سال های اخیر به طور جدی بر حفظ و ارتقای کیفیت دانشگاه تمرکز داشته ایم و به دلیل توجه به اشتغال و نیاز جوانان این نگرانی ها برطرف شده است. 

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به ساختار دانشگاه علمی و کاربردی گفت: این دانشگاه در طی ۲۶ سال فعالیت خود تاکنون بیش از یک میلیون دانش آموخته توانمند و ماهر دارد. 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*