۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 289529
  • ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۳۲
چرا دشتستان فرماندار ندارد؟
چرا دشتستان فرماندار ندارد؟

چرا دشتستان فرماندار ندارد؟

فرمانداری دشتستان در حالی بیش از شش ماه است به صورت سرپرستی اداره می‌شود که حکم استانداری استان گیلان برای فرماندار قبلی دشتستان صادر شده است. این مسئله بارها توسط مسئولین و فعالان سیاسی و اجتماعی دشتستانی در فضای عمومی و مجازی مورد انتقاد واقع شده است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ فرمانداری دشتستان در حالی بیش از شش ماه است به صورت سرپرستی اداره می‌شود که حکم استانداری استان گیلان برای فرماندار قبلی دشتستان صادر شده است. این مسئله بارها توسط مسئولین و فعالان سیاسی و اجتماعی دشتستانی در فضای عمومی و مجازی مورد انتقاد واقع شده است.

بزرگترین شهرستان استان به صورت سرپرستی اداره می شود که با توجه به سه ماه بودن احکام سرپرستی و تمدید آن در شرایط ویژه، خود نوعی خلاف قانون بوده و در علل این وضعیت، بارها به موارد حزبی و جناحی در عدم تعیین تکلیف شهرستان دشتستان نام برده شده است.

مسئله ای که البته در خطبه های نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام مصلح مطرح و به این دلایل اشاره داشته است و از آن گلایه کرده بود.

عبدالرحیم افروغ فعال سیاسی استان بوشهر با انتشار یادداشتی در شبکه های اجتماعی با اشاره به انتقاد امام جمعه برازجان از وضعیت مدیریت ارشد اجرایی شهرستان دشتستان، علل وضعیت موجود در فرمانداری دشتستان را نفع خواهی جریانات سیاسی دانست. متن این یادداشت در ادامه می آید:

امروز امام جمعه ی محترم برازجان در خطبه ی دوم به تعلل در انتصاب فرماندار دشتستان اشاره ای داشتند و این دلیلی بر چند کلمه نوشتن برای اینجانب شد.

پاسخ سوال فوق را باید در یک دوگانه بررسی کرد، دوگانه ای که یک سر آن «مردم» هستند و سر دیگر آن «طیف سیاسی حاکم بر قوه ی مجریه».

نیم نگاهی به فضای حاکم بر جامعه ی دشتستان که داشته باشیم، بویژه در طیف سیاسی حاکم، بیانگر یک نکته است که بنظر می رسد این نکته در عدم انتخاب فرماندار دشتستان نقش دارد.

و الا اگر بحث بر انتخاب یک مدیر بود که آنچنان کار پیچیده و خارق العاده ای نبود، این برداشت حاصل نگاه به انتصاب های قبلی دولت در رده های مختلف پیش از این است، آنجاهایی که شاخص های مدیریت و راهبری مجموعه ها بعضا جایگاهی در وجود افراد بکار گرفته شده ندارد.

علی ای حال، وزنه ی مهمتر در انتصاب، به نگاه سیاسی و همراستایی محض با جریان و طیف حاکم برمی گردد. آنجا که در این دوگانه «نفع جریان سیاسی» بر امور مردم اولویت پیدا میکند.

واضح تر بگویم، امروز سردرگمی طیف سیاسی حاکم، در رسیدن به فرد مورد نظر جهت انتخابات مجلس پیش رو و لزوم همراه بودن مدیران سیاسی که بخش اعظم انتفاع خود را اختصاص به جریان میدهند تا مردم، می تواند عاملی موثر و جدی در تاخیر انتصاب فرماندار دشتستان باشد.

و مهمتر اینکه بخش های این گروه، که موثر در تعیین مصایق جهت انتخابات هستند، صاحب قدرت تصمیم گیری هم شده اند که اگر این را بپذیریم باید گفت خیلی از مدیران ارشد، حکم یک دکور را پیدا کرده اند.

هفت ماه، آن هم در زمانی که بعضا عمر مدیریتی برخی به شش ماه هم نمیرسد نشان دهنده ی ناکارآمدی و سیاسی بازی شدید، بدون در نظر گرفتن حقوق مسلّم مردم دشتستان است.

عبدالرحیم افروغ – انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*