پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
8 جماد ثاني 1442
Thursday, 21 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی » یادداشت
  • شناسه : 289721
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
  • نویسنده : مصعب یحیایی
از رئیسعلی تا نادر مهدوی
از رئیسعلی تا نادر مهدوی
یادداشت/ مصعب یحیایی

از رئیسعلی تا نادر مهدوی

روباه پیر و آن سگ زرد باید تا حالا حساب کار دست شان آمده باشد! از سیلی هایی که #رئیس_علی به گوش شان نواخته تا ضرب شصت #نادر_مهدوی و این اواخر اسارت تفنگدارهای شان!

نیم ساعتی هست که گل دختر سرگرم بازی ست و هیچ سراغ ما را نمی گیرد. این آخری آن قدر ساکت شده که مادرش نگران می شود. دنبالش می گردیم. توی اتاق خاله اش دراز کشیده و خوابش برده! معلوم است که خیلی کیفور بوده و الا وقت خواب حسابی نق و نوق می کند!

مامان خانم کمی قربان صدقه اش می رود و اسباب بازی هایی که خاله اش برایش ساخته را نشانم می دهد. یک کبوتر و یک روباه کاغذی! اگر درست بنویسم اسمش اوریگامی ست. همین اشکال کاغذی را می گویم.کمی به روباه نگاه می کنم. به نظرم جالب است. یک روباهِ کاغذیِ مسخره که پیش از همه ملکه انگلیس را به خاطرم می آورد!یادم می آید که امروز سالروز شهادت #رئیس_علی ست.

همو که قوا و قشون انگلیس را مستاصل کرد در جنوب و آن قدر غیرت پمپاژ کرده به رگ ایرانی جماعت که حالا ما وقت فکر کردن به انگلیسِ خبیث، بجز یک روباه پیر و فَکَستَنی تصویری به مخیله مان نمی آید! و من چقدر حال می کنم با مجسمه این شیرمرد که هنوز هم برنو به دست ایستاده و انگشت اشاره اش به سمت دریاست! شاید خطابش به اجانب است که: تن لش سربازهای تان را بردارید و برگردید به همان قبرستانی که بوده اید!این جانم به این همه غیرت! ای جانم به مرزی که نه فقط #رئیس_علی، که حتی #زنان_لَرده هم وقت نبرد با اجانب، استخاره نمی کنند برای برداشتن تفنگ!

بی خود طمع کرده اند به این مُلک که پر است از #رئیس_علی و #میرزا_کوچک_خان و دست عنایت خدایی بالای سر این آبادی ست که وقت نبرد #شن_ها را مامور می کند برای پیچاندن طومار زیاده خواهی شان!

روباه پیر و آن سگ زرد باید تا حالا حساب کار دست شان آمده باشد! از سیلی هایی که #رئیس_علی به گوش شان نواخته تا ضرب شصت #نادر_مهدوی و این اواخر اسارت تفنگدارهای شان!

جا نبود که دیگر جمله ام را کش دار کنم و ماجرای نفت کش انگلیسی و قضیه پهپادهای امریکایی را بچسبانم تنگش!و اگر احمق های درجه یک، یک جو عقل داشته باشند توی آن کله پوک شان، دم شان را می گذارند روی کول و جمع می کنند پر و پای بلوری شان را!

گره نیاندازید به ابرو؛ می گویم! می گویند سوسک ها وقت تعریف از بچه های شان می گویند: قربان پاهای بلوری ات!فی الحال نقل ملکه و آن سگ زرد است برای تعریف از سربازهای شان! بگذریم. من هم بروم و سری بگذارم به بالش که چشم هایم دارد سیاهی می رود و دلم آن قدر امن است که یحتمل خواب هفت پادشاه را می بینم. اگر گل دختر بگذارد البته!

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*