۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 289664
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
درس عدم سازش و مذاکره با دشمن در حین مبارزه از آموزه های رئیسعلی دلواری است
درس عدم سازش و مذاکره با دشمن در حین مبارزه از آموزه های رئیسعلی دلواری است
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی:

درس عدم سازش و مذاکره با دشمن در حین مبارزه از آموزه های رئیسعلی دلواری است

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: رئیسعلی دلواری به ما آموخت که باید در برابر دشمن مقاومت کرد و هرکس چشم طمع به این خاک و سرمایه های کشور داشته باشد در مقابل آن خواهیم ایستاد و در حین مبارزه نیز نمی توان سازش و مذاکره کرد.

یه گزارش “دانشجونیوز” ؛ صد و چهارمین بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور، اعضاء شورای تامین و اداری استان بوشهر، ائمه جمعه استان و جمعی از خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در شهر دلوار برگزار شد.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره دو هزار شهید استان بوشهر و سالروز شهادت رئیسعلی دلواری، گفت: شهید رئیسعلی دلواری با مقاومت و استقامت و تکیه بر عنایت الهی در مقابل انگلیس متکبر در آن دوران ایستاد، آن دورانی که انگلیس با همه توان خود به خطه جنوب هجمه آورده بود.

شهید رئیسعلی دلواری به ما آموخت حین مبارزه  نمی توان سازش و مذاکره کرد

فرمانده انتظامی کشور اظهار کرد: شهید رئیسعلی دلواری با ویژگی های روحیه استقلال طلبی، عشق به کشور، آزادگی، سازش ناپذیری در برابر ظلم و تبعیت از مرجعیت به واسطه یاران باوفای خودش و همت مردم دلوار در برابر استعمار انگلیس به پیروزی رسید.

اشتری عنوان کرد: رئیسعلی دلواری به ما آموخت که باید در برابر دشمن مقاومت کرد و هرکس چشم طمع به این خاک و سرمایه های کشور داشته باشد در مقابل آن خواهیم ایستاد، دومین درسی که این سردار شهید به ما آموخت، این است که در حین مبارزه نمی توان سازش و مذاکره کرد.

وی ادامه داد: اگر در آن زمان آن شهید بزرگوار سازش یا مذاکره کرده بود و یا مبلغی برای کمک به مردم گرفته بود و پیشنهاد دشمن را قبول می کرد، امروز نامی از آن برده نمی شد و هیچ سربلندی و افتخاری نداشتیم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به صد سال آینده، تاکید کرد: اگر می خواهیم صد سال آینده نام این مردم به نیکی برده شود باید استقامت کرد، نمی توانیم مشکلات را به واسطه قول های دشمن رفع کنیم.

آبروی صد سال گذشته مردم دلوار امروز در حوزه اقتصادی قابل مشاهده است

اشتری تصریح کرد: همان آبرویی که صد سال پیش مردم استان بوشهر و دلوار به دست آوردند که از برترین های کشور هستند، امروز نیز قابل مشاهده است که در بخش های اقتصادی مردم این دیار همان آبرو دارند.

اشتری بیان کرد که همه اقدامات رئیسعلی دلواری با اسم مرجعیت دینی بود و با اینکه رزمنده دلاور و مجاهد فی سبیل الله بود، تابع مرجعیت قرار گرفت و شخصیتی بود که راه خود را با امام حسین علیه السلام انتخاب کرد که امسال سالروز شهادت وی مصادف با ماه محرم شده است.

استان بوشهر دارای کارنامه درخشان و پیشینه حماسه ساز است

علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز در این آئین گفت: استان بوشهر دارای کارنامه درخشان و پیشینه حماسه ساز است، حماسه در ابعاد دین و شرف جمهوری اسلامی که در دریا،زمین و هوا درخشان است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع ) استان بوشهر افزود: در برابر استعمار، شهید رئیسعلی دلواری و در برابر استبداد، شهید عاشوری و در برابر استکبار، شهید مهدوی ها جان خود را برای دفاع از کشور دادند.

رزمجو ابراز کرد: با هماهنگی نماینده مقام معظم رهبری و تعامل با مجموعه استانداری بوشهر، نیمه دوم سال جاری کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر با برنامه ریزی دو شورای سیاست گذاری و شورای اجرایی و همکاری سپاه در استان بوشهر برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: تا رسیدن به اجلاسیه دو هزار شهید استان بوشهر مقدماتی باید انجام شود که برگزاری کنگره بزرگ شهید رئیسعلی دلواری و یادواره های شهدای دفاع مقدس بخشی از این برنامه ها است.

قیام رئیسعلی دلواری برگرفته از دانشگاه عاشورای بود

حجت الاسلام علی زاهدوست امام جمعه دلوار در این مراسم‌ افزود: ما معتقدیم که قیام شهید رئیسعلی دلواری یک حرکت و قیام الهی، معنوی و برگرفته از قیام سید سالار شهیدان از مکتب عاشورایی است.

امام جمعه دلوار اظهار کرد: شهید رئیسعلی دلواری درس ایثار، مجاهدت، مردانگی، مقاومت، تسلیم ناپذیری دربرابر زیاده خواهی متجاوزان و پیروی از علمای دینی به ما آموختند که همه برگرفته از دانشگاه بزرگ عاشورایی است.

زاهدوست گفت: رئیسعلی دلواری در عرصه مبارزه با تهدید و تحریم دشمن مواجه شد اما ایستادگی که در مکتب امام حسین علیه السلام آموخته بود، باعث شد در برابر هیچ کدام از نقشه های دشمنان دچار مشکل نشود.

وی بیان کرد: آخرین اقدام نفوذ توسط دشمنان اجرا شد که بیش از صد سال گذشته در چنین روزی، پوزه انگلیس توسط شهید رئیسعلی دلواری به خاک مالیده و تسلیم تحریم و تهدید دشمن نشد و درخت بزرگ نفوذ دشمن، وی را به شهادت رساند.

وی شهریور را نقطه عطفی در ترویج مبارزات غرورآفرین مردم ولایت‌مدار جنوب کشور دانست و تصریح کرد: ۱۲ شهریور روز مبارزه با استعمار، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات غرورآفرین مردم ولایت‌مدار جنوب کشور در پاسداری از ارزش‌های اسلامی و کیان نظام اسلامی ایران است.

امام جمعه دلوار عنوان کرد: شهید رئیسعلی دلواری نماد استعمارستیزی و ریشه هویت انقلابی این مرز و بوم است.

دلوار پیشگام مبارزه با استعمار است

رفیعی پور فرماندار تنگستان در این مراسم تصریح کرد: دیار دلوار، هویت مردانی چون رئیسعلی دلواری است که پیشگام مبارزه با استعمار پیر است.

فرماندار تنگستان اظهار کرد: شهرستان تنگستان عشق و اعتقاد به استقلال کشور دارد و تبعیت از مرجعیت دینی و دفاع از خاک و ناموس کشور، از مهمترین ویژگی های این مردم بخصوص قیام رئیسعلی دلواری است.

وی عنوان کرد: دیار تنگستان، سرداران بسیار زیادی در دفاع از کشور و برای دین مبین اسلام‌ تقدیم کرده است و امروز در نقاط مختلف کشور، جوانان استان بوشهر و بخصوص تنگستان نقش موثری در امنیت و اقتدار دارند که اولین شهید مدافع حرم استان نیز از بخش ساحلی دلوار است.

در ادامه از خانواده معظم شهدای استان بوشهر تجلیل شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*