۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 289783
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  • منبع : تسنیم
بازارچه‌های صادراتی استان بوشهر در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود
بازارچه‌های صادراتی استان بوشهر در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود

بازارچه‌های صادراتی استان بوشهر در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر بازارچه‌های صادراتی در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود گفت: تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان برای تحقق این مهم پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ سعید زرین‌فر در نشست کارگروه تخصصی محصولات کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است اظهار داشت: امسال ۱۱ هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی برای کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تولید نشاء گوجه فرنگی استان بوشهر دارای رتبه برتر در کشور است خاطر نشان کرد: بر اساس تقویم کشت گوجه فرنگی در استان بوشهر این محصول در مدت ۴ ماه از مرداد ماه تا آبان در اراضی کشت و برداشت آن نیز از اواسط آبان آغاز می‌شود و تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر پیش بینی تولید گوجه فرنگی امسال را بیش از ۶۰۰ هزار تن دانست و تصریح کرد: سال گذشته ۱۳۰ هزار تن محصول گوجه فرنگی استان بوشهر به خارج از کشور صادر شد.

زرین‌فر با تاکید بر زمینه سازی برای افزایش محصول گوجه فرنگی استان بوشهر گفت: برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر بازارچه‌های صادراتی در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود و این مهم از سوی تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان پیگیری‌های لازم  می‌شود.

وی بیان کرد: در راستای راه‌اندازی بازارچه‌‌های جدید برای صادرات گوجه فرنگی استان بوشهر در کشورهای مختلف از جمله روسیه، قطر، پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه و دیگر کشورها پیگیری می‌شود.

وی، با تاکید بر پیش بینی خرید توافقی محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر از سوی تعاون روستایی تصریح کرد: فعال شدن تشکل‌های کشاورزی و برنامه‌ریزی برای حمل و نقل این محصول در زمان برداشت مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه ۳ کارخانه فراوری محصول گوجه در استان فعال است افزود: ۲۰ درصد تولید گوجه فرنگی استان بوشهر در ۳ کارخانه فرآوری و تبدیل به محصولات دیگر می‌شود و قرار است تسهیلات سرمایه در گردش  واحدهای صنایع فرآوری تامین شود.

زرین‌فر با تاکید بر بازاریابی برای فروش این محصول افزود: اتاق بازرگانی بوشهر در بازاریابی داخلی و خارجی محصول گوجه فرنگی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*