۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان
  • شناسه : 289839
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  • منبع : تسنیم
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ مذاکره جدیدی در دستور کار نیست
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ مذاکره جدیدی در دستور کار نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ مذاکره جدیدی در دستور کار نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن رد هرگونه مذاکرات جدید گفت: اروپایی‌ها هرگز نمی‌توانند مستقل از آمریکا تصمیم بگیرند و به‌نظر من آن‌ها به تعهداتشان عمل نخواهند کرد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پیشوا، ضمن رد هرگونه دستورالعمل مذاکره جدید با آمریکا و طرف‌های غربی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به‌دنبال هیچ نوع مذاکره جدیدی نیست، نه مذاکره جدیدی در دستور کار است و نه اینکه پیرامون موضوعات جدیدی وارد مذاکره می‌شود، بلکه هدف ایران از کاهش تعهدات برجامی این است که طرف مقابل به تعهدات برجامی خویش بازگردد و به تعهدات برجامی خود عمل کند چرا که ایران تاکنون به همه تعهدات خود عمل کرده است بنابراین طرف مقابل باید به تعهداتش بازگردد.

وی ادامه داد: ایران به هیچ وجه در مورد هیچ موضوع جدیدی مذاکره نمی‌کند چرا که پیش از این همه مذاکرات انجام و تعهدات طرفین تعریف شده است.

بیشتر بخوانید

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “هدف ما از انجام مذاکرات فقط انجام تعهدات طرف مقابل است” تصریح کرد: اگر غربی‌ها آمادگی عمل به تعهداتشان را داشته باشند و برای انجام آن پیشنهاد داشته باشند در مورد انجام تعهدات آن‌ها گفت‌وگو می‌کنیم اما مذاکره جدید یا پیرامون موضوع جدیدی مذاکره نخواهیم کرد و فقط در مورد انجام تعهدات برجامی ۱+۵ که به ۱+۴ تبدیل شده است مذاکره می‌کنیم.

نقوی حسینی در پایان خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها همواره نشان داده‌اند که قادر نیستند به تعهدات برجامی خود عمل کنند آن‌ها هرگز نمی‌توانند مستقل از آمریکا تصمیم بگیرند بنابراین به‌نظر من آن‌ها به تعهداتشان عمل نخواهند کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*