۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 289780
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  • منبع : تسنیم
طرح نخلستان در ۲۴۰۰ هکتار اراضی نخیلات سعدآباد دشتستان اجرایی شد
طرح نخلستان در ۲۴۰۰ هکتار اراضی نخیلات سعدآباد دشتستان اجرایی شد

طرح نخلستان در ۲۴۰۰ هکتار اراضی نخیلات سعدآباد دشتستان اجرایی شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح نخلستان در اراضی دشتستان گفت: این طرح در راستای اجرای طرح آبیاری نوین در ۲۴۰۰ هکتار اراضی نخلستانی سعدآباد دشتستان با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان اجرایی شده است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ خسرو عمرانی  ظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی کشاورزی استان بوشهر از آغاز برداشت خرما در استان خبر داد و اظهار داشت: در برداشت محصولات نخیلات ۹۵۰۰ تن خارک، ۴۶ هزار تن رطب و ۱۰۹ هزار تن خرما برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد خارک نخیلات برداشت شده است تصریح کرد: تاکنون ۸۵ درصد رطب و ۱۵ درصد خرمای نخیلات استان بوشهر برداشت شده است.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهربا بیان اینکه برداشت خرما تا اوائل آبان‌ماه ادامه دارد افزود: در اجرای تغییر شیوه آبیاری نخیلات استان بوشهر طرح نخلستان در ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب و در دشتستان اجرایی شد.

عمرانی با بیان اینکه در سطح ۲۴۰۰ هکتار اراضی نخلیلات سعدآباد دشتستان طرح آبیاری نوین عملیات اجرایی آن آغاز شده است خاطر نشان کرد: در اجرای طرح نخلستان در اراضی سعدآباد  بیش از ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال در اراضی نخیلات ایجاد می‌شود که اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی، با بیان اینکه اجرای طرح یاد شده با ۳۰ میلیارد تومان عملیاتی شده است خاطر نشان کرد: عملیات اجرای طرح نوین آبیاری درآب‌پخش و کلل در سطح ۳۱۵۰ هکتار در حال آغاز شدن است.

بیشتر بخوانید

  معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: در مجموع امسال از ۱۰ هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی تحت پوشش آبیاری نوین در دشتستان ۲۴۰۰ هکتار در سعدآباد و مایقی در آب‌پخش و منطقه کلل قرار دارند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*