۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 289803
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  • منبع : خبرگزاری فارس
وجود تشریفات و خرج‌ اضافی در عروسی‌ها یکی از علل کاهش ازدواج
وجود تشریفات و خرج‌ اضافی در عروسی‌ها یکی از علل کاهش ازدواج

وجود تشریفات و خرج‌ اضافی در عروسی‌ها یکی از علل کاهش ازدواج

امام جمعه دیّر با بیان اینکه تشریفات و خرج‌های اضافی را کنار بگذاریم، گفت: در زندگی اخلاق نیکو نیاز است و ضرورت دارد سبک زندگی اسلامی دینی را پیشه کنیم، زیرا خداوند روزی‌رسان است و نباید نگران باشیم.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ حجت الاسلام سیدعلی حسینی در جمع عزاداران حسینی در حسینیه اعظم شهر بردخون به رمز جاودانگی عاشورای حسینی اشاره کرد و اظهار داشت: در تاریخ حوادث بزرگی واقع شد و جنگ‌های زیادی اتفاق افتاد اما به دلیل اینکه پشتوانه دینی نداشت فراموش شدند.

امام جمعه دیّر افزود: جنگ تحمیلی هشت ساله بر ضد ایران پشتوانه دینی داشت و ادامه قیام حسینی بود که جاودانه ماند و بقیه جنگ‌ها به فراموشی سپرده شد و هیچ جنگی مانند حادثه عاشورا پرآوازه نشد و پس از قرن‌ها باز قیام سالار شهیدان رنگ تازگی دارد و هر روز بر عزاداران حسینی افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه هرساله میلیون‌ها دلداده عاشق با پای پیاده راهی زیارت امام حسین(ع) می شوند، اضافه کرد: اراده خداوند و اخلاص سالار شهیدان موجب ماندگاری قیام عاشورا و نهضت حسینی در تاریخ شد.

حسینی گفت: عده‌ای به دلیل ضعف ایمان از ازدواج و فرزندآوری امتناع می‌کنند و یکی از علل کاهش ازدواج در کشور وجود تشریفات و خرج‌های اضافی در عروسی‌ها است که مانع ازدواج جوانان در زمان مناسب می‌شود و جوان به سمت گناه می‌رود.

امام جمعه دیّر با بیان اینکه تشریفات و خرج‌های اضافی را کنار بگذاریم، افزود: در زندگی اخلاق نیکو نیاز است و ضرورت دارد سبک زندگی اسلامی دینی را پیشه کنیم، زیرا خداوند روزی‌رسان است و نباید نگران باشیم.

وی ابراز داشت: کار برای خدا ماندگار است و در عاشورا ارزش‌ها و شعارهایی دیده می‌شود که کهنه‌نشدنی است و امروز ملت‌های آزاده و مسلمان از این ارزش‌ها بهره می‌برد.

حسینی ادامه داد: ایران اسلامی در برابر دشمن مقابله می‌کند و با الهام از امام حسین(ع) هرکس اندیشه حسینی دارد با افرادی مانند یزید بیعت نمی‌کند و ما امروز در برابر آمریکا ایستاده‌ایم و این درسی است که از سالار شهیدان آموخته‌ایم.

امام جمعه دیر تصریح کرد: برخی می‌گویند مخارج ایام محرم را به جوانان بدهید اما اینگونه نیست، چرا که اگر افرادی به کار خیر می‌پردازند از مجالس حسینی درس گرفته‌اند و اگر این مجالس برچیده شود هیچ‌چیز نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*