جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
7 شوال 1441
Friday, 29 May , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 290350
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
  • منبع : تسنیم
پروژه‌های کاهش آلایندگی در شهرستان‌های پیرامون پارس جنوبی تدوین شد
پروژه‌های کاهش آلایندگی در شهرستان‌های پیرامون پارس جنوبی تدوین شد

پروژه‌های کاهش آلایندگی در شهرستان‌های پیرامون پارس جنوبی تدوین شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به تشکیل کمیته ملی کاهش آلودگی هوا در جنوب استان بوشهر گفت: در این راستا پروژه‌های کاهش آلایندگی و آلودگی در شهرستان‌های پیرامون صنایع پارس جنوبی در استان بوشهر تدوین شده است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ فرهاد قلی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با تاکید بر توجه ویژه به کاهش آلایندگی مناطق پیرامونی پارس جنوبی اظهار داشت: کاهش آلایندگی زیست محیطی در منطقه پارس جنوبی مورد توجه ویژه قرار دارد و در این راستا در سفر استانی رئیس جمهور در اسفند ماه سال قبل  تشکیل کمیته ملی کاهش آلایندگی در شهرستان‌های کنگان و عسلویه تصویب شد.

وی با اشاره به تدوین سند کاهش آلایندگی زیست محیطی در شهرستان‌‌های همجوار تاسیسات پارس جنوبی  تصریح کرد: در راستای  تشکیل کمیته ملی کاهش آلودگی هوا در جنوب استان بوشهرپروژه‌های مختلفی در شهرستان‌های پیرامون صنایع پارس جنوبی تدوین شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه این پروژه‌ها در بخش‌های کاهش آلودگی هوا، آب، خاک و پایش زیست محیطی است تصریح کرد: متولیان اجرای پروژه‌های هر بخش تعیین و مشخص شده است که با تخصیص اعتبارات لازم پروژه‌ها اجرایی می‌شود.

قلی‌نژاد اجرای طرح‌های کاهش آلایندگی در مدت ۱ تا سه سال اجراء می‌شود افزود: بر اساس برنامه سند کاهش کاهش آلایندگی زیست محیطی در مناطق پیرامونی تاسیسات پارس جنوبی پروژه‌های تدوین شده در مدت ۱ تا ۳ سال عملیاتی و افتتاح می‌شود.

وی کاهش فلرینگ، خاموش شدن برخی فلرهای پالایشگاه گاز و ساخت تصفیه خانه فاضلاب مرکزی برای پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی را از دیگر برنامه‌ها در راستای کاهش آلایندگی در شهرستان‌های کنگان و عسلویه دانست و تاکید کرد: در اجرای این پروژه‌ها،  احداث و ایجاد کمربند سبز در منطقه پارس جنوبی مورد توجه قرار دارد.

بیشتر بخوانید

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیشترین آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی را ناشی از  پالایشگاه‌های گاز دانست و گفت: در اجرای پروژه‌های کاهش آلایندگی زیست محیطی در منطقه پارس جنوبی، برخی تعهدات بر عهده وزارت نفت است.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*