۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 290496
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
دانشگاه آزاد به دنبال پرورش نیروی متخصص صنعت و جامعه است
دانشگاه آزاد به دنبال پرورش نیروی متخصص صنعت و جامعه است
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر:

دانشگاه آزاد به دنبال پرورش نیروی متخصص صنعت و جامعه است

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: این واحد دانشگاهی همواره به دنبال نوآوری، تعلیم و پرورش نیروی متخصص در راستای برآورده‌کردن نیازهای تخصصی صنعت و جامعه بوده است و رشته‌های تحصیلی جدیدی در دانشگاه آزاد ایجاد خواهد شد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ مجتبی نجفی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه تنوع رشته‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به‌گونه‌ای است که به سلایق و علایق مختلف تحصیلات دانشگاهی پاسخ داده است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در ۱۹ رشته کاردانی و ۳۹ رشته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ( بدون آزمون) از علاقه‌مندان ادامه تحصیل در دانشگاه ثبت‌نام می‌کند.

مجتبی نجفی ادامه داد: ۱۶ رشته دکتری تخصصی و ۴۲ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیز در واحد بوشهر فعال است که هرساله با استقبال بسیار مناسب علاقه‌مندان مواجه می‌شود.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه این واحد دانشگاهی همواره به دنبال نوآوری، تعلیم و پرورش نیروی متخصص در راستای برآورده‌کردن نیازهای تخصصی صنعت و جامعه بوده است، از ایجاد رشته‌های تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد.

نجفی گفت: امسال در کنار پذیرش در رشته‌های باسابقه و پرمتقاضی این دانشگاه مانند برق، معماری، عمران، شیمی، نفت، گاز، مکانیک، حسابداری، حقوق، سینما، هنر، زبان و ادبیات فارسی و انگلیسی، روانشناسی،، علوم تربیتی و رشته‌های پیراپزشکی، پذیرش در هفت رشته تحصیلی جدید مترجمی زبان انگلیسی، مدیریت بیمه، مدیریت صنعتی، مدیریت کسب و کارهای کوچک، معماری داخلی و مهندسی هسته‌ای (کارشناسی و کارشناسی ارشد) و بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ایجاد رشته‌های جدید در این واحد دانشگاهی براساس نیازسنجی‌های استان، آینده‌نگری و بررسی وضعیت بازار كار در حال انجام است، تصریح کرد: رشته‌های جدید می‌تواند شرایط را برای انتخاب رشته و ادامه تحصيل داوطلبان آسان‌تر كند.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان پس از اعلام نتایج و صدور مجوز ثبت‌نام به‌صورت حضوری با شور و حال خاصی در حال انجام است، اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان با سعه‌صدر و تکریم ارباب رجوع که از مهم‌ترین ارکان الگوی رفتاری در دانشگاه آزاد اسلامی است، همه‌روزه در حال انجام است.

این مسئول اضافه کرد: زیرساخت‌های مناسب آموزشی و پژوهشی مانند اعضای هیئت علمی متخصص و باتجربه، امکانات و تجهیزات مختلف آزمایشگاهی و کارگاهی، امکانات رفاهی مانند خوابگاه‌ها، سلف‌سرویس، بوفه، انتشارات، اماکن مختلف ورزشی و توجه به مسئله اشتغال، کارآفرینی و تربیت نیروی متخصص از عواملی هستند که علاقه‌مندان را به سمت قدیمی‌ترین مرکز آموزش عالی استان سوق داده است.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ضمن مثبت ارزیابی‌کردن روند ثبت‌نام داوطلبان و پذیرش دانشجویان در این واحد دانشگاهی گفت: واحد بوشهر پاسخگوی نیازهای تخصصی استان و سلایق مختلف تحصیلی نسل جوان است.

نجفی به نقل از معاون توسعه مدیریت و منابع این دانشگاه با تأکید بر پرداخت تسهیلات بلندمدت و کوتاه‌مدت صندوق رفاه و بانکی با کارمزد کم یادآور شد: با توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، پرداخت این تسهیلات شرایط مطلوبی را برای ادامه تحصیل جوانان فراهم کرده است.

وی همچنین از تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید همزمان با ثبت‌نام داوطلبان خبر داد و بیان کرد: این ستاد با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه، آماده راهنمایی و هدایت تحصیلی داوطلبان و خانواده آنان است.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: مکانی مناسب برای استراحت موقت داوطلبان ثبت‌نام دانشگاه و خانواده‌های‌شان در دانشگاه تدارک دیده شده تا دانشجویان بتوانند به راحتی مراحل ثبت‌نام حضوری خود را به‌طور متمرکز و بدون دغدغه تکمیل کنند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*