۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 290546
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
آئین نو‌ورودان پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد + عکس
آئین نو‌ورودان پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد + عکس

آئین نو‌ورودان پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد + عکس

آئین استقبال از دانشجومعلمان نوورود پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با حضور مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور برگزار شد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ آئین استقبال از دانشجومعلمان نوورود پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با حضور مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور برگزار شد.

دین اصل و اساس انسان هاست

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در این آئین اظهار داشت: اصل و اساس ما انسان ها، دین مان است و آن چیزی که به من و شما ارزش داده روح، جان و نفس ماست و این ارزشمند است.

حجت الاسلام حسین حاجیانی گفت: در واقع این دین است که روح را به کمال می رساند و جسم ما جاویدان و تا قیام قیامت نیست و با علم دین خودمان را حفظ کنیم.

حاجیانی بیان داشت: به شکرانه خداوند بزرگ موقعیتی برای شما دانشجومعلمان نوورود فراهم شده است تا با علم آموزی از اساتید دانشگاه که بهترین اساتید هستند به تحصیل پرداخته و در پایان این دوره معلمی در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشید.

 تربیت علمی معلم نخستین گام در تربیت معلم است

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر ضمن تبریک به دانشجومعلمان نوورود ۹۸ گفت: در تربیت معلم هم تعلیم، هم تعلم و هم تربیت است.

اکبر مولایی اظهار داشت: وقتی صحبت از تربیت معلم می شود، نخستین گام در تربیت معلم، تربیت علمی معلم است و این به معنای اندوخته دانشی است که باید در آینده، دانش آموزان را از آن سیراب کند.

مولایی افزود: بعد از آن تربیت اخلاقی و سپس تربیت اجتماعی و فراتر از همه اینها تربیت مذهبی است.

وی بیان داشت: ما در این فرآیند با هم متعهد می شویم که در قامت یک معلم در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی خودمان را آماده سازیم و این آماده سازی امری درونی است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر عنوان کرد: امیدواریم که این فرصت چهارساله، فرصتی باشد که شما به آن خودسازی، خودآمادگی و تربیت خاص اقدام کنید و به آن نائل شوید.

کربلا درس آموختن برای زیستن متعالی است

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور نیز در این آئین گفت: آغاز سال تحصیلی شما مصادف با رشادت، پایمردی و حماسه آفرینی شهدای کربلا و ماندگاری نام و خاطره ای که مادام در گوش زمان می نوازد، شده است.

ابراهیمی اظهار داشت: کربلا درس رشادت و جوانمردی، پایمردی، ادب، تکریم و کرامت و آموختن برای زیستن متعالی است و شما نیز در این مکتب می آموزید در عرصه تعلیم تلاش کنید.

وی بیان داشت: خودتان را به شایستگی های معلمی بیارائید تا تواتمند باشید و ارزشمند بمانید و افتخار بیافرینید.

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: فعالیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی، ورزشی و … می تواند زمینه ها و بسترهایی را فراهم کند که شما با شایستگی هایی به مجموعه آموزش و پرورش ورود پیدا کنید.

 

انتهای پیام/

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*