۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 290566
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
  • منبع : خبرگزاری دانشجو
بیش از ۱۶۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه خلیج فارس حضور دارند
بیش از ۱۶۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه خلیج فارس حضور دارند

بیش از ۱۶۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه خلیج فارس حضور دارند

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: جذب دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر در سال‌های ۹۷ و ۹۸ توسعه کمی و کیفی قابل توجهی داشته است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ عبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر در گفتگو با خبرگزاری‌دانشجو، گفت: توجه به مقوله بین المللی سازی از راهبرد‌های اصلی دانشگاه خلیج فارس است و راه اندازی بورس خلیج فارس و جذب دانشجویان بین المللی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ را به همراه داشته است.

مصلح افزود: تاکنون دانشجویان کشور‌های اتریش، افغانستان، الجزایر، آلمان، بلغارستان، پاکستان، چین، ژاپن، عراق، قزاقستان، گرجستان و هند به صورت بورس وزارت علوم، بورس‌های کوتاه مدت و بلند مدت خلیج فارس در دوره‌های مختلف کوتاه مدت، ترمی و بلند مدت آموزشی در مقاطع کارشناسی، کارشنای ارشد، دکتری و فوق دکتری در دانشگاه خلیج فارس پذیرش شده اند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه این افراد با گذراندن دوره‌های ذکر شده گواهی پایان دوره دریافت کرده اند، ادامه داد: در حال حاضر در دانشکده‌های مهندسی هنر و معماری علوم انسانی، علوم پایه، مهندسی نفت گاز و پتروشیمی مشغول به تحصیل هستند و امکان ادامه تحصیل اتباع خارجی مقیم ایران در دانشگاه خلیج فارس فراهم است اتباع خارجی مقیم ایران از طریق پذیرش در کنکور می‌توانند به تحصیل در دانشگاه خلیج فارس مشغول شود. این دانشگاه با عمل و مسئولیت‌های اجتماعی خود و با همکاری نهاد‌های داخلی و بین المللی ذیربط توجه ویژه‌ای به ارتقاء خدمات آموزش عالی به اتباع خارجی و جامعه پناهندگان دارد.

وی اضافه کرد: دوره‌های کوتاه مدت ایرانشناسی، مدرسه‌های زمستانه و برنامه‌های تبادل دانشجو در چارچوب تفاهم‌نامه‌های همکاری این دانشگاه با دیگر دانشگاه‌های جهان، نقش بسزایی در توسعه گردشگری دانشگاهی دارد و مدارس زمستانی مهندسی نفت و فرآیند دوره معماری بوشهر و دوره ایران‌شناسی از تجارب موفق این دانشگاه در حوزه مدیریت امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه خلیج فارس است.

مصلح اظهار کرد: بیش از ۱۶۰ دانشجوی بین المللی در دوره‌های بلند مدت و کوتاه مدت این دانشگاه حضور داشته اند و با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته تعداد پذیرش دانشجویان خارجی افزایش می‌یابد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*