پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹
19 ذو القعدة 1441
Thursday, 9 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 290684
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
  • نویسنده : پریسا اندیده
مجرم تبدیل به مظلوم شده است
مجرم تبدیل به مظلوم شده است
یادداشت دانشجویی/ پریسا اندیده؛

مجرم تبدیل به مظلوم شده است

به مردم عراق تلقین می‌کنند که در حکومت صدام تمام شرایط رفاهی برای مردم عراق فراهم بوده است و این مرجعیت شیعه است که مردم را در شرایط سخت قرار داده است.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ در روزهای اخیر به علت ناآرامی‌هایی که در عراق شاهد بوده ایم، خبری دروغ به اسم وزارت خارجه ایران پخش شد. خبر دروغی که پخش شده است، این بوده که: “وزارت خارجه ایران، سفر اربعین را به تعویق انداخته است”.

 ماه‌هاست که مثل همیشه، شبکه‌های نفوذی در ایران و عراق، سعی در بر هم زدن صلح میان این دو کشور دارند.

سال گذشته نیز با پخش شایعاتی ناموسی و قطع برق در گرمای تابستان، سبب ایجاد ناآرامی‌هایی شدند.

در اغتشاشات اخیر، چندین اکانت توییتری و اینستاگرامی در ایجاد وخیم تر نشان دادن وضع عراق مشغول بوده و هستند. البته این‌ها جدای از برنامه‌های خبری بی بی سی، سی ان ان و شبکه‌های سعودی است که برای این ناآرامی‌ها حتی کشته نیز تراشیده‌اند.

فیلم آتش زدن پرچم ایران در ناآرامی‌های سال ۹۶ را این روزها در شبکه‌های اجتماعی با عنوان آتش زدن پرچم ایران در عراق جا زده اند.

همه این‌ها بارها و بارها اتفاق می افتد؛ چرا که ما سعی نداریم سواد رسانه‌ای را بیاموزیم. ماه‌ها تبلیغات در عراق، اکنون خود را نشان داده است و همان طور که متوجه شده‌ایم، دختر صدام یکی از سرکرده‌های این اغتشاشات می باشد.

آیا وقت آن نرسیده، از خود بپرسیم که چه شد که مجرم، تبدیل به مظلوم شده است؟

در ایران کسانی که دوران پهلوی را ندیده‌اند، برای شادی روح رضا پهلوی درود می فرستند و اکنون نیز در عراق، آنانی که صدام را درک نکرده اند، زمان او را بهتر از شرایط امروز خود می دانند.

به آن‌ها تلقین شده است که در حکومت صدام تمام شرایط رفاهی برای مردم عراق فراهم بوده است و این مرجعیت شیعه است که مردم را در شرایط سخت قرار داده است.

نیاز به تخصص نیست فقط کافی است با دقت، اتفاقات اخیر و گذشته را کنار هم بگذاریم تا متوجه شویم که سناریو همان است و تنها بازیگران و زمین بازی تغییر کرده است.

اتحادی که در حال حاضر میان عراق و ایران وجود دارد، منافع دو طرفه بسیار دارد. مردم عراق می‌دانند که ایران از پشت به آن‌ها خنجر نخواهد زد (البته اگر برخی سنگ برسر راه اتحاد نباشند)، اما اصلی ترین منفعت این اتحاد، فراهم ساختن شرایط ظهور مولایمان، مهدی (عج) است.

ان شاءالله …

 

پریسا اندیده؛ انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*