۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بیانیه » خبر وسط
  • شناسه : 291070
  • ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
تسخیر لانه جاسوسی اوج استکبارستیزی ملت ایران را نشان می‌دهد
تسخیر لانه جاسوسی اوج استکبارستیزی ملت ایران را نشان می‌دهد
بیانیه به‌مناسبت 13 آبان؛

تسخیر لانه جاسوسی اوج استکبارستیزی ملت ایران را نشان می‌دهد

حزب مؤتلفه اسلامی استان بوشهر به مناسبت سال‌روز مبارزه بااستکبارجهانی در بیانیه ای با دعوت مردم به حضور باشکوه در راهپیمایی 13 آبان، تسخیر لانه جاسوسی را اوج استکبارستیزی ملت ایران دانست.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ حزب مؤتلفه اسلامی استان بوشهر به مناسبت سال‌روز مبارزه بااستکبارجهانی در بیانیه ای با دعوت مردم به حضور باشکوه در راهپیمایی ۱۳ آبان، تسخیر لانه جاسوسی را اوج استکبارستیزی ملت ایران دانست. متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سیزده آبان در تاریخ مبارزات ملت ایران جایگاه ویژه‌ای دارد و همواره یادآور سه واقعه مهم است:

واقعه اول ۱۳ آبان ۱۳۴۳ که امام خمینی (ره) به خاطر مخالفت با لایحه ننگین کاپیتولاسیون (مصونیت قضایی مستشاران آمریکایی) به دستور شاه معدوم که سرسپرده بیگانه بود، بازداشت و سپس به ترکیه تبعید شد.

امروز با گذشت بیش از نیم قرن از آن تاریخ و تشدید خوی استکباری و فتنه‌ انگیزی آمریکا و کشتار مردم عراق، افغانستان و سوریه و طمع احیای کاپیتولاسیون در افغانستان، وتجاوز اخیر اتحاد شوم آمریکا واروپا با همدستی ارتجاع منطقه به خاک سوریه وعراق، مبارزه با استکبار جهانی نیز با شدّت بیشتر وهمنوایی مردم کشور های همسایه همچنان ادامه دارد.

اکنون آمریکا ذلیل تر از گذشته با اعتراف رئیس جمهورش به هزینه هزاران میلیون دلار وکشته دادن تعداد زیادی از نیروهایش سر افکنده منطقه را ترک می نماید.

واقعه دوم ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ که تعدادی از دانش‌آموزان آگاه و مبارز به تظاهرات دانشجویان در دانشگاه تهران پیوسته بودند، از سوی طاغوتیان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و شهید شدند.

یاد این  نوجوانان را گرامی داشته و به دانشجویان و دانش‌آموزان متعهدی که در ادامه راه آنان در ایجاد انقلاب اسلامی و پاسداری از آن در دفاع مقدس، شهید و جانباز شدند، درود می‌فرستیم و برای سنگرداران علم ودانش که مایه سر بلندی ملت مسلمان ایران درجهان شده اند توفیق روز افزون آرزومندیم.

و اما واقعه سوم که اوج استکبار ستیزی ملت ایران را نشان می دهد ۱۳ آبان ۱۳۵۸است. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به وسیله دانشجویان پیرو خط امام که با درایت و هوشیاری خود، اقدامات جاسوسی ماموران آمریکایی را در لباس دیپلمات کشف و آنان را دستگیر کردند.

این واقعه حقیقتی که امروزه با افشای شنود و جاسوسی آمریکا از دوستان و متحدان خود از طریق سفارت خانه‌اش در اروپا، حقّانیت لانه جاسوسی خواندن سفارت خانه آمریکا در تهران را به اثبات رساند.

 تسخیر لانه جاسوسی موجب شد تا آمریکا بدون محاسبه عقبه معنوی قدرتمند انقلاب اسلامی که نصرت الهی است، احمقانه به حمله نظامی برای آزادسازی جاسوسان خود متوسل شود.

اما لشکر ابرهه با خفت و خواری به وسیله ریگ های بیابان طبس، شکست خورد.

از مسؤلین انتظار می رود به توصیه های مقام معظم رهبری با نشر اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های درسی، جنایات استکبار جهانی بر علیه ملت ایران را به نسل جوان انتقال دهند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*