پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹
12 ذو القعدة 1441
Thursday, 2 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 291279
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌ها با رئیس کل دادگستری استان بوشهر
نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌ها با رئیس کل دادگستری استان بوشهر

نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌ها با رئیس کل دادگستری استان بوشهر

نشست هم اندیشی با موضوع تحول در دستگاه قضایی با حضور رئیس کل دادگستری استان بوشهر، اساتید هیات علمی و نخبگان حقوق دانشگاه ها و دانشکده های حقوق استان در دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار شد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ نشست هم اندیشی با موضوع تحول در دستگاه قضایی با حضور رئیس کل دادگستری استان بوشهر، اساتید هیات علمی و نخبگان حقوق دانشگاه ها و دانشکده های حقوق استان در دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار شد.

علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: از جمله مواردی که در سند تحول قضایی که بر اساس گام دوم انقلاب پایه ریزی شده، اعتمادسازی در بخش‌های مختلف جامعه و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم زیاد پرونده‌های قضایی و اتخاذ تدبیر مناسب برای کاهش ورودی پرونده‌ها، کاهش چشمگیر جمعیت کیفری، برخورد قاطعانه با مفاسد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، احیای حقوق عامه، تکریم مراجعان و بخش‌های متنوع دیگر هستند.

جمادی افزود: یکی از بخش‌های مهم این سند، ارتباط دستگاه قضایی با جامعه، مردم ونخبگان است که هدف از برگزاری نشست هم‌اندیشی نخبگان، حقوقدانان وهیات علمی و اساتید دانشگاه ایجاد فضای تعاملی است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اظهار داشت: امر آموزش و ارتباط دستگاه قضایی با دانشگاه، نخبگان و حقوقدانان جهت استفاده از آخرین یافته‌های علمی ضرورت دارد. آموزش و بکارگیری علم و دانش در دستگاه قضایی به عنوان مهمترین ابزار است.

وی بیان کرد: قاضی می بایست همیشه به روز باشد و اگر اینگونه نباشد، ‌نمی‌تواند یک قضاوت بهنگام و با اطلاعات کافی نسبت به بخش‌های مختلف انجام دهد لذا در این راستا دستگاه قضایی آموزش مستمر ضمن خدمت نیز در دستور کار خود قرار داده است.

علی جمادی در این نشست عنوان کرد: از یافته های علمی و نقطه نظرات نخبگان و اساتید هیات علمی به عنوان مصوبات یا طرح های کارشناسی در دستگاه قضایی استان استفاده می کنیم.

در این نشست موضوعاتی در ارتباط با بحث تحول و قوانین و مقررات قضازدایی، حبس زدایی، کاهش جمعیت کیفری، پیشگیری از وقوع جرم، آسیب های اجتماعی، صلح و سازش و میانجی گری، داوری، کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری، رفع اطاله دادرسی، برخورد قاطعانه با مفاسد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، احیای حقوق عامه، تکریم مراجعان با استفاده از نظریات اساتید و نخبگان حقوقی مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*