سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
17 ذو القعدة 1441
Tuesday, 7 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 291331
  • ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  • منبع : خبرگزاری فارس
بوشهر بهترین موقعیت صادرات عسل کشور را دارد
بوشهر بهترین موقعیت صادرات عسل کشور را دارد

بوشهر بهترین موقعیت صادرات عسل کشور را دارد

سند راهبردی توسعه زنبور داری کشور با ۸ هدف ، ۴۳ استراتژی و ۷۸ اقدام اجرایی تدوین و جهت اجرا به دستگاههای اجرایی مرتبط ، ابلاغ گردید .

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ مشیر غفاری در پنجمین جشنواره عسل کنار که در شهرستان جم از توابع استان بوشهر برگزار شد اظهار داشت : تدوین سند راهبردی توسعه زنبورداری کشور و ابلاغ آن به دستگاههای اجرایی با  هشت هدف، ۴۳ استراتژی و ۷۸ اقدام اجرایی مرتبط باید اجرا شود.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح توسعه زنبور داری کشور افزود: رشد متوسط پنج درصدی در تولید و ارزآوری بخش زنبور عسل و سرآمدی در منطقه و رقابت پذیری در جهان صورت گرفته است.

مشیر غفاری اظهار داشت: اهمیت توجه به تولیدات جانبی کندو مانند ژله رویال، گرده گل، بره موم، زهر زنبور و… با توجه به ارزش افزوده ای که ایجاد می کنند، به عنوان یک اولویت اصلی در صنعت زنبورداری باید مد نظر قرار گیرند.

وی بیان داشت: تنظیم تفاهمنامه با دستگاههای اجرائی، صندوق بیمه کشاورزی، اتحادیه و تعاونیهای زنبورداری سطح کشور جهت شروع بیمه کلنی های زنبورعسل صورت گرفته است.

غفاری گفت: تفاهمنامه با صندوق بیمه روستائیان و عشایر در خصوص بیمه اجتماعی زنبورداران تنظیم شده و در این راستا کارگزاری آن به عهده تعاونی‌های زنبورداری است.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح توسعه زنبور داری کشور افزود: جهت خرید زهر تولید زنبور عسل با موسسه رازی نیز تفاهمنامه‌ای تنظیم شده که در ازای هر میلی گرم  ۱۰۰ دلار پرداخت می‌شود.

وی بر فعال شدن تعاونی‌های زنبورداری استان و عضویت تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها در صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور عضو تاکید کرد.

مشیرغفاری اظهار داشت: تولید عسل در کشور به ۱۱۰ هزار تن رسیده و استان بوشهر  بهترین موقعیت را جهت صادرات عسل کشور دارد.

انتهای پیام /

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*