دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
14 ذو الحجة 1441
Monday, 3 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط
  • شناسه : 291457
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
یازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان بوشهر برگزار شد
یازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان بوشهر برگزار شد

یازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان بوشهر برگزار شد

اهمیت و جایگاه جهاد علمی، در یازدهمین جشنواره جهادگران علمی و فناوری در بوشهر، تبیین شد و از مقالات برتر تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار دانشجونیوز؛ یازدهمین جشنواره استانی جهادگران علمی و فناوری، با حضور پاسداران انقلاب اسلامی، پاسداران نیروی دریایی سپاه استان بوشهر، اساتید دانشگاه، دانشجویان و طلاب، در سپاه امام صادق علیه السلام بوشهر برگزار شد.

در ابتدای مراسم فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، ضمن عرض تبریک هفته­ ی بسیج، به وابستگی تداوم و مقاومت هر نظام به علم و فناوری های آن نظام اشاره کرد و گفت: اگر ما در عرصه های علمی بالا باشیم، احساس قدرت می کنیم، اگر نظامی از این نعمت علم و فناوری برخوردار باشد، پیروز است و اگر انچنین نباشد، مغلوب خواهد شد.

سردار رزمجو به فعالیت ­های علمی پس از انقلاب لقب جهاد داد و آن را  یکی از جهادهای عالی برای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

او بیان داشت: دشمن می خواهد که در عرصه­ های علمی خودش را جایگزین مواضع علمی اسلامی کند یا به تعبیر دیگر در تلاش است که با استکبار و استعمار علم، خودش را در جهان مسلّط کند، ولی وجود نخبگان علمی و فناوری باعث شده است که سلطه ی استکبار کنار زده شود و با حول و قوه الهی این کار در حال حاضر صورت گرفته و در آینده تداوم بخشیده خواهد شد.

در ادامه، دبیر ملی جشنواره جهادگران علم و فناوری، از تالیف بیش از ۲۰۰ مقاله برای این جشنواره خبرداد، که ۶۰ مقاله از آن ­ها مورد پذیرش قرار گرفته ­است.

عبداللهی اظهار داشت: در مورد شهید و شهادت، ایثار و گذشت بیش ۱۰۰۰ انشاء و دل نوشته از سوی دانش ­آموزان داشته ­ایم. این آمار، شامل آثاریست که هم در استان و هم در خارج از استان توسط اساتید دانشگاه و دانشجویان و دانش ­آموزان تالیف شده است.

در ادامه مراسم، مسئول بسیج علمی کشور، برای بسیج علمی دو مرحله را ذیل سخنان مقام معظم رهبری بیان کرد.

رحیمی با اشاره به اینکه بیانات حدود بیست سال قبل مقام معظم رهبری در رابطه با علم و فناوری، موجب رشد علمی کشور در رتبه ­های جهانی شده ­است، اولین مرحله را خیزش علمی دانست.

او اضافه کرد: دومین مرحله برای بسیج علمی، جریان دانش است. در جریان دانش یکی جریان جهانی دانش است که باید با آن تعامل کنیم و دوم اینکه باید کاری صورت بگیرد که جریان جهانی دانش را به جریان ملی دانش تبدیل کنیم. در سند چشم انداز ایران ۱۴۰۴ اینطور تبیین شده است که ایران در منطقه از نظر علمی و فناوری سر آمد خواهد بود، تضمین  اهداف این  سند، حضور جوانان مومن و انقلابی و نیروی انسانی مخلص و جهادی، در این عرصه است.

در ادامه­، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و امام جمعه ­ی بوشهر بیان داشت: دانشمندانی در عرصه علمی موفق هستند که از نظر ایمان و معنویت کامل باشند و خلاقیت علمی داشته باشند، خلاقیت علمی توام با خلاقیت الهی، گشایش بسیاری در پی دارد.

صفایی بوشهری اضافه کرد: ما تا زمانی­ که به مرجعیت علمی دست پیدا نکرد­ه ایم نمی توانیم اصل علم را به جهان عرضه کنیم، هر چند پیشرفت داشته باشیم، دلیل هم این است که اگر کشوری مرجعیت علمی نداشته باشد وابسته است و این وابستگی باعث کاهلی و سستی این کشور می شود.

او با اشاره به اینکه استان بوشهر در حال حاضر منشأ علم و فناوری کشور ایران است، از مسئولین خواست استعدادهای جوان استان بوشهر را مورد حمایت قرار دهند.

در پایان، دبیر اجرایی جشنواره جهادگران علم و فناوری استان بوشهر به بیان گزارشات اجرایی این جشنواره پرداخت.

حیدری تنگستانی از همه ی نهادها و ارگان ها و همه اشخاصی که در برگزاری یازدهمین جشنواره جهادگران علمی و فناوری خدمت و کمک کردند تقدیر و تشکر نمود.

 

در این مراسم از مؤلفان مقالات مقالات برگزیده جشنواره تجلیل شد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*