سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
17 ذو القعدة 1441
Tuesday, 7 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط
  • شناسه : 291523
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
نماینده ولی فقیه استان خاطر نشان کردند: همه باید در مسیر ریل قانون باشند تا قطار انتخابات دچار لغزش نشود.
نماینده ولی فقیه استان خاطر نشان کردند: همه باید در مسیر ریل قانون باشند تا قطار انتخابات دچار لغزش نشود.
امام جمعه بوشهر برگزاری انتخابات سالم و باشکوه را ضروری دانست

نماینده ولی فقیه استان خاطر نشان کردند: همه باید در مسیر ریل قانون باشند تا قطار انتخابات دچار لغزش نشود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم نظارت صحیح بر روند انتخابات و مقابله با تخلفات انتخاباتی، تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که باید مد نظر باشد شفافیت انتخاباتی است که باعث جلب اعتماد مردم می‌شوند.

به گزارش دانشجونیوز؛ جلسه ای چند روز اخیر برگزار شد که در آن؛ آیت الله صفایی بوشهری،آقای دهقان عضو حقوق دان شورای نگهبان، ریئس هیئت نظارت استان، معاون سیاسی امنیتی استاندار، ریئس دفتر نظارت بر انتخابات استان، اعضای هیئت ناظر بر انتخابات شهرستانها؛ حضور به عمل رساندند.

امام جمعه بوشهر برگزاری انتخابات سالم و باشکوه را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: همه باید در مسیر قانون حرکت کنند و در این ریل باشند تا قطار انتخابات دچار لغزش نشود.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر لزوم نظارت صحیح بر روند انتخابات و مقابله با تخلفات انتخاباتی، تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که باید مد نظر باشد شفافیت انتخاباتی است که باعث جلب اعتماد مردم می‌شوند.

معاون سیاسی امنیی استاندارخاطرنشان کرد: به منظور تامین امنیت انتخابات برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است و دستگاه‌های امنیتی در این راستا همکاری و مشارکت لازم را خواهند داشت.

آقای دهقان سخنران ویژه همایش ضمن گرامی داشت هفته بسیج و یاد ایثارگری ها و فداکاری های شهدا و بسیجیان در طول دوره انقلاب سلامی گفت: یکی از شعبه های بسیج در حوضه های ایثارگری، فداکاری، خدمت به مردم و چیزی نخواستن و تلاش برای دیگران همین هیئت های نظارت است. هیئت های نظارت فداکارانه در این سال ها یک کار حرفه ای را برای اعتلای نظام اسلامی انجام داده اند.

عضو حقوق دان شورای نگهبان بیان داشت: شاید یکی از کار های بزرگی که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در ابتدای انقلاب به یادگار گذاشتند همین شورای نگهبان است.

نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی افزود: در همه دنیا و در همه جا قانون اساسی نوشته ای دارند، همزاد با قانون اساسی نهادی هم برای صیانت از قانون اساسی دارند. در گذشته که انتخاباتی در دنیا وجود نداشته حکومت ها با کودتا و با زور شمشیر و گلوله عوض می شد.در واقع الان انتخابات یک وسیله برای جایگزینی کودتاها و خونریزی ها است.

وی در خصوص نظارت بر انتخابات افزود: برای افزایش مشارکت و بالا رفتن اعتماد مردم، هر جا که انتخابات هست نهاد ناظری هم شکل گرفته است.در بحث نظارت و اینکه افراد صالحی بر کشور حاکم شوند که به قانون اساسی و اسلام اعتقاد داشته باشند، این جزءی از همان کارکرد مربوط به صیانت از قانون اساسی است.

دکتر دهقان در خصوص نظارت در کشورهای دیگر گفت: نظارت در همه دنیا به دادرس اساسی سپرده نشده، در بعضی از کشورها مانند فرانسه؛ مانند همین شورای نگهبانی که ما داریم آنهاهم شورای قانون اساسی دارند و نظارت بر انتخابات هم بر عهده همان شورای قانون اساسی است. در برخی از کشورها نظارت بر انتخابات را به نهاد دیگری سپرده اند. در کشور ما هم با استفاده از تجربیات دیگر کشورها نظارت بر انتخابات بر عهده شورای نگهبان سپرده شده است. این هم از وجوه شکوه قانون اساسی است و همچنین حاکمیت صالحان هم از شقوق صیانت از قانون اساسی است.

انتهای پیام.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*