۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 291554
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
  • نویسنده : پریسا اندیده
همه می آیند برای خدمت به مردم/ مجلسی که قرار است راس امور باشد
همه می آیند برای خدمت به مردم/ مجلسی که قرار است راس امور باشد

همه می آیند برای خدمت به مردم/ مجلسی که قرار است راس امور باشد

با شروع زمان ثبت نام کاندیدای مجلس یازدهم، سیاسیون برای خدمت به مردم می آیند.

به گزارش “دانشجونیوز”؛ پریسا اندیده

همزمان با شروع ثبت نام کاندیدای مجلس یازدهم بحث انتخابات داغ و محافل و مجالس از صحبت های انتخاباتی پر شده است.

سرمای زمستان امسال از جنس امید است. با زمستان سیاسیون هم دوباره می آیند و در محافل و مجالس دیده می شوند. ظاهری مردمی به خود می گیرند و شروع می کنند به دادن وعده ها! چه قدر از آن ها راست و چه قدر از آن ها کذب باشد خدا عالم است. همه می آیند برای خدمت به مردم!

وقتی مردم به گذشته رای نمی دهند و از یاد می برند که نماینده آن ها چه کرد و چه نکرد از چه بترسند؟ نالایقان خوب می دانند که چه طور با خوش آب و رنگ نشان دادن مسایلی مانند: حقوق زنان، حجاب اختیاری و پنهان شدن پشت حقوق کارگران، چطور می توانند خود را به مجلس برسانند. مجلسی که قرار است راس امور باشد! مردانی که در قالب یک نماینده، قشنگ خیانت می کنند.

شرایط ایجاد شده به خاطر افزایش قیمت بنزین ممکن است باعث شود که مردم حضوری کمرنگی در انتخابات پیش رو داشته باشند، که در این صورت باز هم بزرگترین ضربه را مردم خواهند خورد. دیگر نه فرصتی برای کنار کشیدن مانده و نه فرصتی برای خطاکردن!

زمان آن رسیده که دیگر عاقلانه وکلای خود را انتخاب کنیم. وکیلی که بتواند ما را به حقوقمان برساند تنها کارش وعده های دروغین نباشد و در حد توان خود وعده بدهد. ما کسی را می خواهیم که از ما مردم باشد و برای ما مردم هم تلاش کند.

نماینده ای که نه آنقدر ثروتمند باشد که اصلا مشکلات ما را نشناسد و نه آنقدر حریص و جاه طلب که هرگز سیری نداشته باشد. مجلس به مردمانی احتیاج دارد که قانون بدانند و بر اساس عقل و شرع و منطق تصمیم بگیرند. آنقدر شجاع باشند که خطای خود را به گردن بگیرند و مجازاتش را نیز بپذیرند.

نمایندگانی که در رسیدگی به حقوق مردم فقط به قوم و خویش خود توجه نکنند و همه را ببینند. عدالت را به سیاست نفروشند و حکومت را با حماقت خود کمر نشکنند.

با امید به روزی که معقولانه انتخاب کنیم!

انتهای پیام/ پریسا اندیده

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*