۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 291643
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۲۲
با گفتن گران نکنید که جلوی گرانی گرفته نمی‌شود/ برخی در داخل با ترامپ و نتانیاهو هم‌صدا شدند!
با گفتن گران نکنید که جلوی گرانی گرفته نمی‌شود/ برخی در داخل با ترامپ و نتانیاهو هم‌صدا شدند!
در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی دانشگاه خلیج فارس مطرح شد:

با گفتن گران نکنید که جلوی گرانی گرفته نمی‌شود/ برخی در داخل با ترامپ و نتانیاهو هم‌صدا شدند!

نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در حالی با حضور معاون استاندار و نماینده دادستان در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد که برخی مسئولان از حضور در نشست سرباز زدند.

به گزارش دانشجونیوز؛ نشست پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور برخی مسئولان استانی شامگاه شنبه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

در این آئین که معاون استاندار و نماینده دادستان حضور داشتند، در ابتدا به توضیحاتی پیرامون چرایی اجرای قانون دو نرخی شدن بنزین و نحوه اجرای آن پرداختند.

در اعتبارات دچار مشکل شدیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در توجیه چرایی این اقدام گفت: با توجه به نرخ رشد اقتصادی، دولت برای اعتبارات جاری کشور مشکل داشت و تا پایان سال در پرداخت ها دچار مشکل میشد ضمن اینکه کل حاکمیت هم در اعتبارات عمرانی دچار مشکل است.

مجید خورشیدی اظهار داشت: مقاومتی برای شکست برجام بود و کسانی در داخل با ترامپ و نتانیاهو هم صدا شدند و توانستند به هدف خود برسند که در شرایط اقتصادی تاثیر داشت.

دلیل یکباره اجرا شدن را در تجربه قبل ببینید

خورشیدی در مورد اقدام یکباره دولت در اجرای طرح دو نرخی کردن بنزین افزود: من کارشناس سیاسی هستم و می توانستم تبعات این اقدام را پیش بینی کنم. همه متاسف بودیم از اجرای آن اما دلیل اینکه چرا یکباره اجرا شد را باید در تجربه قبلی ببینید که در شب اجرا چه اتفاقاتی افتاد.

وی اشاره کرد: با کار کارشناسی سعی کردیم به دنبال این باشیم که چه کاری کنیم قیمت‌ها گران نشود. استاندار در نامه ای به رئیس جهمور پیشنهاد داد که قیمت‌های بنگاه‌های دولتی افزایش نداشته باشند و تا الآن همین جور شده است.

مجید خورشیدی عنوان کرد: دولت تدبیر و امید بیش از ۴۰۰ نقطه را در شهرهای کشور مشخص کرده بود که تجمعات در آن صورت گیرد و زمانی که این در دولت تصویب شد و به دیوان عدالت اداری رفت، طرح ابطال شد. در بوشهر هیچ کشته و زخمی و دانشجوی بازداشتی نداشتیم.

مقاتلی نماینده دادستان هم در این نشست گفت: ما از مطالبه گری حمایت میکنیم اما از اغتشاش نه. برخی از بازداشت شدگان قصدی نداشتند و از اعتراض آنان سوء استفاده شده بود که همه آزاد شدند.

نماینده دادستان افزود: برخی نیز با حمایت مالی گسترده و از استان های همجوار وارد اعتراضات استان بوشهر شده بودند که مشخص بود مدیریت شده هستند و از آنان سلاح نیز کشف شده است.

با گفتن “گران نکنید” که جلوی گرنی گرفته نمی شود

مقاتلی اظهار داشت: استانداری و سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی مثل صنعت و معدن و تعزیرات باید پاسخگو باشند و با گفتن “گران نکنید” که جلوی گرنی گرفته نمی شود.

 

حواشی:

در این نشست از نمایندگان مجلس، سازمان صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی نیز دعوت شده بود که حضور پیدا کنند که به دلیل عدم حضورشان، دانشجویان صندلی خالی آنان را با سیب زمینی پر کرده بودند.

در خلال جلسه معاون استاندار با پرسیدن چندباره این که آیا خبرنگاری در سالن هست، از گفتن برخی مطالب به این بهانه طفره می رفت.

در حالی که یک ساعت بیشتر از وقت جلسه نگذشته بود و سوالات تعداد زیادی از دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی باقی مانده بود، معاون استاندار نشست را به دلیل استقبال از مهمانی در فرودگاه ترک کرد.

وی قول داد دو هفته دیگر در دانشگاه برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان حاضر شود.

 

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*