۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » دانشگاه ها » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 291642
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
  • نویسنده : علیه شورکی
در همه تاریخ این مردم بودند که پرچمدار شدند
در همه تاریخ این مردم بودند که پرچمدار شدند

در همه تاریخ این مردم بودند که پرچمدار شدند

در سیر تاریخی، آزادی را از دانشجویان 16 آذر دریافتم که در خون خود غلتیدند، تا به نسل ما ثابت کنند که می توان اسلحه نداشت اما دلی به وسعت تمام عالم داشت!

دل نوشته دانشجویی؛ علیه شورکی

به گزارش دانشجونیوز“؛ وقتی تاریخ می خوانم نمی دانم چرا وقتی به تاریخ معاصر می رسم دلم عجیب می گیرد، شاید به دلیل نزدیکی زمانش به ماست. و شاید چیزی که ما را این همه از هم دور کرده است فراموشی اندیشه است، نه تفاوت اندیشه در هر کشوری! در هر مملکتی و در هر شهری، بعضی کارها جرم است و ما باید تشخیص دهیم که آیا این قوانینی که با آن زندگی می کنیم، خودش بر اساس عدالت هست یا نه؟!

در سیر تاریخی، آزادی را از دانشجویان ۱۶ آذر دریافتم که در خون خود غلتیدند، تا به نسل ما این را ثابت کنند که می توان اسلحه نداشت، اما دلی به وسعت تمام عالم داشت…! تا آنجا که برای سرنگونی قومی ننگین و فاسق، اسلحه شان را، قلم در دستانشان بگذارند! همه جا حرف حق زدن مساوی است با سر بریدن… مثل حسنک وزیر!

ظلم ستیزی دانشجویان ۱۶ آذر برای ما سرمشقی جاویدان است و ما نیز باید تلاشمان بر آن باشد که هر کجا که ظلمی برپا شد، ریشه اش را بخشکانیم، و نه چون بزدل ها در سوراخ موش قایم شویم.

نباید بگذاریم مردممان تو سری خور باشند! مردمی که تاریخی، به این عظمت دارند و هر کجا مشکلی این کشور را فراگرفت، به یاری این سرزمین شتافتند. مردم ما با خون خود این کشور را نگه داشته اند. جای جایِ این کشور، شهیدانی هستند که مانند نشان افتخار بر سینه این کشور می درخشند.

نه تنها در ۱۶ آذر بلکه در همه تاریخ این مردم بودند که پرچمدار شدند! در طول هشت سال دفاع مقدس که دشمن توپ و تفنگ در دست داشت ما با خونمان ایستادیم. در مقابل دشمنان، این کشور خزان زیاد دید اما با یاری خدا، همه را به گلستان ابراهیم مبدل کرد.

اکنون این سرزمین بعد از خزان بسیار، خنکای بهار را احساس می کند.

علیه شورکی؛ انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*