سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
22 ذو الحجة 1441
Tuesday, 11 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 291741
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
  • نویسنده : نازیلا رستمی
شما هم لیسانست رو بیار و معلم شو!
شما هم لیسانست رو بیار و معلم شو!
مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش:

شما هم لیسانست رو بیار و معلم شو!

جلسه تخصصی دانشگاه فرهنگیان بوشهر با مشاور عالی آموزش و پرورش همراه با سوالاتی بود که از سوی دانشجویان بیان شد ولی پاسخ کامل و قانع کننده ای از سوی مشاور عالی وزیر برای دانشجویان در بر نداشت.

به گزارش دانشجونیوز“؛ مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در نشست تخصصی روز دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بوشهر، با سوالات کاربردی از سوی دانشجویان مواجه شد که از سطح آگاهی بالا و مطالبه گری دانشجویان حکایت می کرد.

در طول جلسه در مورد موضوعاتی با محوریت عدالت آموزشی، مدارس غیرانتفاعی و خرید خدمات آموزشی صحبت شد. همچنین سوالاتی از سوی دانشجویان بیان شد، که پاسخ کامل و قانع کننده ای از سوی مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش برای دانشجویان نداشت!

از جمله سوالاتی که در این جلسه با چالش همراه بود، می توان به خصوصی سازی مدارس، قراردادِ یونیسف مبنی بر ساختن سه مدرسه در هر استان و چگونگی بهره وری دولت، از مدارس غیر دولتی در جهت افزایش کیفیت مدارس دولتی اشاره کرد.

یکی از دانشجویان صحبت هایی مبنی بر اهمیت و جایگاه معلمی عنوان کرد که یک معلم، نه تنها از پزشک و پرستار کمتر نیست، بلکه از جایگاه مهمتری برخوردار است. این دانشجو در ادامه بیان کرد: «شما در دانشگاه فرهنگیان و در حضور دانشجو معلمان ادعا می کنید که باید ظرفیت آزمون استخدامی را افزایش داد.»

این دانشجو اظهار داشت: «آیا شما چهار سال آموزش در دانشگاه فرهنگیان را با یک سال دوره ای که با آزمون استخدامی برای پذیرفته شدگان برگزار می شود، برابر می دانید؟ آیا معلم نیاز به آموزش تخصصی ندارد؟ و آیا پزشک و پرستار هم همین دوره کوتاه یک ساله را طی می کنند…؟!»

مشاور عالی آموزش و پرورش در پاسخ به این دانشجو، جوابی را عنوان کرد، که باعث افسوس دانشجویان حاضر در سالن شد! عبدالرسول عمادی در پاسخ چنین بیان کرد: «شما هم لیسانست رو بیار و از طریق ماده ۲۸ توی آزمون شرکت کن و معلم بشو!» در واقع عمادی با این پاسخ خود، نظام دانشگاه فرهنگیان را زیر سوال برد و آن را بی اهمیت جلوه داد.

آشپز که دو تا شد… قضاوت با شما!

عمادی ضمن بیان سوال توسط یکی از دانشجویان، مبنی بر «قرارداد ساختن سه مدرسه در هر استان را که از سوی خبرگزاری های معتبر منتشر شده است چگونه توجیه می کنید؟»، صحبت های دانشجو را قطع و اینگونه پاسخ داد: «کاملا دروغ است و خبرگزاری بیخود کرده است!»

این در حالی است که معاون وزیر آموزش و پرورش در روز ۱۶ آبان، در استان خراسان رضوی و در جمع خیرین مدرسه ساز، بیان کرده بود که تفاهم نامه ای با یونیسف امضا کردیم و قرار شد، یونیسف در هر استان سه مدرسه، با استاندارد سازی احداث کند. حال سوال این است که صحبت های کدام یک از معاون یا مشاور وزیر صحیح است؟!

در پایان جلسه و در حالی که سالن، خالی از جمعیت شده بود، دانشجویان با ارائه سند و مدرک، با جوابی متفاوت از سوی مشاور عالی وزیر مواجه شدند!

عبدالرسول عمادی عنوان کرد: «این حرفی که در خبرگزاری ها منتشر شده، درست است اما حرف کاملی نیست! و کاملش آن چیزی است که من خدمت شما عرض کردم.» اما ایشان مواضع دقیقی را در این خصوص بیان نکردند و تنها این اطمینان را به دانشجویان دادند که این ماجرا اتفاق نمی افتد.

و جلسه به گونه ای پایان یافت که دانشجویان با موجی از سوالات پاسخ داده نشده مواجه بودند.

نازیلا رستمی؛ انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*