۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 291773
  • ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • نویسنده : پریسا اندیده
هیس! مردم که نباید انتقاد کنند…
هیس! مردم که نباید انتقاد کنند…
یادداشت دانشجویی/ پریسا اندیده؛

هیس! مردم که نباید انتقاد کنند…

سیاست هیچ به شمار آوردن مردم در این دولت تا توانسته به شعور مردم توهین کرده و به طور کامل با مشی نظام اسلامی مخالفت دارد. صف کشیدن مردم در پمپ بنزین ها بدتر بود یا نابودی پمپ بنزین ها؟!

به گزارش دانشجونیوز“؛ اخیرا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، طی گفتگویی که در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر به مناسبت روز دانشجو داشت، مطالبی را عنوان کرد که هیچ نشانه ای از عقل و منطق پشت آن وجود ندارد.

دولت تدبیر و امید به همه آموخته است که هیچ کس، از مسئولان انتظار پاسخ عاقلانه نداشته باشد. می پذیریم که مخارج تولید بنزین بسیار بیشتر از درآمد حاصل از فروش آن به مردم است. اما سوال این است که چرا باید برای شرایطی که به علت بی لیاقتی دولت ایجاد شده، خسارت از جیب مردم پرداخت شود؟!

در اینکه مردم باید از انتخاب اشتباه خود درس عبرت بگیرند، شکی نیست! اما گرانی بنزین در کنار عدم توجه معمول دولت به شرایط قیمت ها در بازار و از سوی دیگر سهمیه بندی نادرست سوخت کامیون داران در ماه های گذشته و حالا هم با ابلاغ افزایش ۵۰ درصدی کمیسیون بارنامه تانکرهای حمل سوخت توسط راهداری چگونه تصوری از عملکرد دولت را نشان می دهد؟! آیا این عملکرد موجب سلب آسایش مردم نیست؟

خورشیدی در صحبت های خود بیان می کند که به علت هم صداییِ عده ای در داخل ایران با آمریکا و نتانیاهو، در برجام دولت نتوانسته به اهداف اقتصادی خود برسد! تا جایی که همه به یاد دارند تنها افراد هم صدا و دلبسته به آمریکا، در دولت یا از اطرافیان آن ها بودند. و جالب است که تا امروز هر چه در متن برجام دیده ایم بر خلاف گفته این عزیزان است.

کدام یک از بندهای برجام با تضمین بوده که دولت بر اساس آن اهداف اقتصادی خود را برنامه ریزی کرده است؟ یا اصلا بهتر است بپرسیم که آیا دولت برنامه ای هم برای بهبود شرایط اقتصادی کشور داشته یا دارد؟! تا امروز هیچ کس به اندازه دولت تدبیر و امید برای ایران هزینه زایی نکرده است! هزینه ای که ایران در برجام پرداخت کرده و می کند، به علت شعارهای نوشته شده روی تعدادی موشک نیست، بلکه به خاطر اعتماد بیش از حد به امضای کسی بود که حتی خود او نیز باور نداشت که روزی برسد که عده ای امضایش را تضمین تلقی کنند.

حقارتی که در برجام گریبان ایران را گرفته، دست رنج تیم مذاکره کننده ایران از توافقی است که خیلی پیش تر تنظیم شده بود! اما از دولتی که جز یک توافق پرزرق و برق و توخالی هیچ دستاوردی ندارد، انتظار دیگری هم نمی رود که خود را در چنین حبابی پنهان کند! حبابی که درون آن برای مردم کم کم آشکار می شود.

سیاست هیچ به شمار آوردن مردم در این دولت تا توانسته به شعور مردم توهین کرده و به طور کامل با مشی نظام اسلامی مخالفت دارد. به فرض که مطابق گفته مسئولان، اگر مردم از پیش نسبت به سهمیه بندی آگاه می شدند با «پیتت» در پمپ بنزین صف می کشیدند! صف کشیدن مردم در پمپ بنزین ها بدتر بود یا نابودی پمپ بنزین ها؟!

صف کشیدن مردم در پمپ بنزین به جهت نگرانی از قیمت بنزین خود نشانه پذیرشی ناخواسته از مصوبه دولت است و تخریب پمپ بنزین ها یعنی مخالفت و مقابله با تصمیم دولت! تهیه برنامه های تلویزیونی برای بیان دلایل ایجاد سهمیه بندی بنزین در دولت قبل باعث شد که مردم از پیش آگاه شده و با چنین واکنشی از سوی مردم مواجه نباشیم. در حالی که با نادیده گرفتن مردم در این تصمیم، دولت سبب شد که مردم با شوک روبه رو شوند.

اصل سوال مردم هم این است که اگر سهمیه بندی بنزین درست است چرا در سال ۹۳ زنگنه_ وزیر نفت_ با خسارت های بسیار، این مصوبه را لغو کرد؟!

به نظر می رسد که کمبود بودجه برای شرکت های دولتی وجود ندارد! بودجه شرکت های دولتی برای سال آینده با افزایش ۱۶۳ هزار میلیاردی به ۱۴۴۰ هزار میلیارد رسیده، که پیش از موعد نیز به مجلس ارائه شده است. در هر صورت به مسئولان پیشنهاد می کنم که برای جبران کمبود بودجه دولت به جای خالی کردن جیب مردم، از بودجه شرکت های دولتی کم کنند. بودجه ای که رقمش سر به فلک کشیده!

پریسا اندیده؛ انتهای پیام/

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*