سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
22 ذو الحجة 1441
Tuesday, 11 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 291938
  • ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  • نویسنده : نازیلا رستمی
هزینه رد صلاحیت‌ها بر عهده شورای نگهبان/ تقابل کن و وارد شو!
هزینه رد صلاحیت‌ها بر عهده شورای نگهبان/ تقابل کن و وارد شو!
نقشه کهنه اصلاح طلبان؛

هزینه رد صلاحیت‌ها بر عهده شورای نگهبان/ تقابل کن و وارد شو!

به تازگی تخریب علیه شورای نگهبان، زیاد شده تا دولت اصلاحات بتواند کاندیدای مورد نظر خود را وارد مجلس کند. روحانی در صحبت های خود، ضمن اشاره به اینکه مجلس اول به دلیل عدم نظارت شورای نگهبان، بهترین مجلس بوده است، خواهان لغو نظارت استصوابیِ شورای نگهبان بر مجلس شورای اسلامی شد.

یادداشت دانشجویی؛ نازیلا رستمی/

به گزارش “دانشجونیوز“؛ تایید صلاحیت ۹۸ درصدی داوطلبان مجلس شورای اسلامی در بوشهر، خبری بود که طی چند ساعت گذشته فضای مجازی را به خود مشغول کرد. در این میان آنچه که بیش از همه به چشم می خورد، حضور حداکثریِ جبهه اصلاح طلب در این میدان بود. در اینجا، جای شکرش باقی است که این تایید ۹۸ درصدی، ما را مطلع کرد که مردمانی مادر زاد نماینده مجلس در دامان خود داشته ایم و خود بی خبر بوده ایم…!

ما جدای از این دولت تدبیر و امیدیم

بگذریم از آن عزیزانِ پاک و بی آلایش و بی حزب و جناح که تمام سابقه خود را گویا به فراموشی سپرده اند و اذعان بی طرفی در حزب های سیاسی کرده اند تا مردم را خام وعده های خود کنند! لااقل اندکی پایِ گزینش و تفکرتان بمانید… اگر برآنید که حق می گویید!  یعنی همان نماینده ای که به عنوان کاندید مستقل وارد عرصه انتخابات شده است و جهت مرتفع نمودن مشکلات مردم پا به میدان خدمت نهاده است.

آنچه که واضح نشان داده می شود این است که جریان اصلاحات تمام تلاش خود را می کند که به هر شکل ممکن، مجلس را به طور مطلق با نمایندگان اصلاح طلب پر کند. از تغییر حوزه انتخابیه گرفته تا زدن ساز مخالف با دولت و رئیس و وزرایش… تا هوار زدن که آی…! ما جدای از این دولت تدبیر و امیدیم و با همان رویکرد اصلاح طلبانه، خواهان پیشبرد این حزب هستیم. حتی خواهان استعفای این دولتیم! و اصلا هم این ها، همان ها نیستند که در این مدت، تمام قد از این دولت حمایت کردند.

به دنبال تخریب و هجمه علیه شورای نگهبان هستند

در واقع با فریب افکار عمومی سعی در مردمی شدن چهره خود دارند. نشسته اند و تحلیل کرده اند که: «دست به دست هم دهیم به مهر، میهن خود را کنیم ویران!» یعنی با حداکثر قوا و با اعلام برائت از حزب ها، وارد عرصه انتخابات می شوند و با دادن چندتا وعده قشنگ و آبکی، افرادی را خام خود می کنند و بعد در حمایت از جناب والامقامِ حزب اصلاح طلب، کنار می کشند.

اما گویا این جنابان، فراموش کرده اند که این ترفند توسط رئیس الوزرایشان، جنابان روحانی و جهانگیری در انتخابات۹۶  ریاست جمهوری، نقشِ بر آب شد و دیگر جوابگو نیست. اما اجازه دهید با رویای شیرینشان خوش باشند. اصلاحات و رئیس دولت اصلاحات، با توجه به ردِ صلاحیت تعداد زیادی از نمایندگان این حزب در انتخابات گذشته، به دنبال تخریب و هجمه علیه شورای نگهبان هستند.

زهی خیال باطل!

به تازگی تخریب علیه شورای نگهبان، زیاد شده تا دولت اصلاحات بتواند کاندیدای مورد نظر خود را وارد مجلس کند. روحانی در صحبت های خود، ضمن اشاره به اینکه مجلس اول به دلیل عدم نظارت شورای نگهبان، بهترین مجلس بوده است، خواهان لغو نظارت استصوابیِ شورای نگهبان بر مجلس شورای اسلامی شد. که به صورت واضح قانون اساسی را نفی می کند.

رئیس دولت اصلاحات در یکی از صحبت های خود گفته است: نباید اینقدر سختگیری کرده و فشار بیاوریم و فکر کنیم هرچه این فیلتر را تنگ تر کنیم نتیجه مثبت تری خواهد داشت و مردم خودشان خوب می فهمند و بهترین ها را انتخاب می کنند.  به دنبال این صحبت ها موج هجمه و تخریب علیه شورای نگهبان تشدید شده است.

همه این هدف ها و رفتارها را که کنار هم بگذاریم به این می رسیم که هدف اصلی جریان اصلاحات و بالاخص رئیس دولت اصلاحات، ایجاد شکاف و دوقطبی در نظام و انقلاب است. اما زهی خیال باطل!

در پایان من سکوت می کنم و جواب را از حضرت آقا، آیت الله سید علی خامنه ای نقل می کنم: «رای مردم حق الناس است. ما بیخود این اعتماد را که مردم به نظام دارند، با حرف های بی منطق مخدوش نکنیم. گاهی به وزارت کشور ایراد می گیرند، گاهی به شورای نگهبان ایراد می گیرند. شورای نگهبان، چشم بینای نظام برای انتخابات است.»

نازیلا رستمی؛ انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*