سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
22 ذو الحجة 1441
Tuesday, 11 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » سیاسی
  • شناسه : 292300
  • ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۳:۰۶
  • نویسنده : پریسا اندیده
آغاز فتنه با ادعای تقلب در انتخابات
آغاز فتنه با ادعای تقلب در انتخابات

آغاز فتنه با ادعای تقلب در انتخابات

انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۲ خرداد 1388 با بیشترین درصد مشارکت، با پیروزی محمود احمدی نژاد و ادعای تقلب در انتخابات از سوی میر حسین موسوی پایان یافت.

به گزارشدانشجونیوز“؛ حماسه ۹ دی ماه و فتنه ۸۸ در تاریخ ملت بزرگ ایران به یادگار مانده است و هر ساله نوشته ای دیگر بر آن افزوده می شود. در این راستا پریسا اندیده، از دانشجویان فعال دانشگاه پیام نور خورموج، تحلیلی کوتاه از آن حماسه را برایمان نگاشته است. در آن سال که آشوبگران تا آنجا در خیال واهی و غلط خود پیش رفتند که حرمت مولایمان حسین را هم شکستند.

انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ با بیشترین درصد مشارکت با پیروزی محمود احمدی نژاد در حالی پایان می یابد که پیش از اتمام انتخابات، میر حسین موسوی دیگر نامزد انتخابات خود را فرد پیروز انتخابات اعلام کرده است و شیرینی مشارکت بزرگ مردمی را در هاله ای  از ابهام فرو می برد.

شوکی عجیب همراه با تردید و سوءظن در مردم ایجاد می شود. چیزی نمی گذرد که میر حسین موسوی که نتیجه انتخابات را نمی پسندد، ادعای تقلب در انتخابات را بیان کرده و طی اعلامیه‌ای خواستار ابطال انتخابات می شود. و همچنین برای اعتراض، هواداران خود را به خیابان ها فرا می خواند. این کار زمینه های آشوب را می آفریند. و کشور را در شرایطی بحرانی قرار می دهد که جز خسارت تا به امروز برای مردم ایران نداشته است.

رهبر انقلاب در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ طی سخنرانی خود چنین بیان می کند: آقای موسوی اعلام کرد که در این انتخابات تقلب شده و این منشا همه‌ی حرف های بعدی شد. ایشان همچنین در ادامه بیان می کنند: شما از کجا فهمیدید در انتخابات تقلب شده، چه دلیلی اقامه شده؟ در کمال ناباوری تا به امروز هم هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات تقلب در انتخابات از سوی مدعیان ارائه نشده است.

آتشی که در روز های آخر بهار روشن شده رفته رفته به سرمای زمستان دی ماه رسید. دی ماهی که خود سیاهپوش عزای پسر پیغمبر بود. با هتک حرمت به ساحت مقدس سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و به آتش کشیدن پرچم عزای آن امام شهید، به یکباره ایران شکلی دیگر به خود می گیرد.

مردم خشمگین از این بی حرمتی به امام آزاد مردشان  برای دلجویی از فاطمه زهرا (س) در ۹ دی ماه به خیابان ها می آیند. مردم در این روز بار دیگر حمایت کامل خود از نظام و انقلاب اسلامی ایران به تمام جهان نشان می دهند. خشم  فریاد های مردم پایان آشوبگران می شود.

و نظام در آرامش بعد از طوفان سرگرم جبران خسارت های وارده به کشور می شود اما چه بسیار خسارت های که هرگز جبرانی ندارند. مانند خون مردم بی گناهی که توسط آشوبگران به آتش کشیده شدند و یا به شدت مصدوم شدند.

آشوب پایان یافت و افرادی که در راس آشوب بودند به حصر برده شدند چرا که امکان مجازات علنی آنان تا امروز وجود ندارد و تنها راه دور ماندن این افراد از مردم جامعه بوده تا مسبب آشوبی دیگر نشوند.

پریسا اندیده؛ انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*