سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹
11 شوال 1441
Tuesday, 2 June , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بیانیه » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 292302
  • ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۳:۰۲
که می داند شاید باز به هوای قمار، خطری دیگر کرده…
که می داند شاید باز به هوای قمار، خطری دیگر کرده…
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خورموج؛

که می داند شاید باز به هوای قمار، خطری دیگر کرده…

قماری که نه تنها در 88 بلکه در سال های 96 و 98 نیز ما را به خیابان ها کشاند تا بار دیگر خطر خود را به چشم خود ببینیم.

به گزارش دانشجونیوز“؛  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خورموج، به مناسبت گرامیداشت ۹ دی ماه بیانیه ای را به شرح زیر منتشر کرده اند:

بسم الله قاصم الجبارین مبیرالظالمین… «وَلَنَبلُونّکُم بِشَی ءٍ مِنَ الخَوفِ و الجُوعِ وَ نَقصٍ مِنَ الأموالِ وَالأنفُسِ وَالثَّمرات: قطعا همه شما را با چیزی از ترس، گرسنگی و کاهش در مال ها و جان ها و میوه ها، آزمایش می کنیم. بقره/ ۱۵۵»

شب های تاریک تاریخ، روزهاست که به زمستان رسیده. از بهار سوخته در آتش دروغی سیاه، سال هاست که بختک فقر و ناچاری برایمان مهمان رسیده. دست رنج اعتماد به سبزی پوسیده، امروزمان را به غارت برد. به خیال خود از حق دفاع می کردیم و در روز روشن انصاف را سر بریدیم. امنیت و آینده خو را در قماری بزرگ به خطر انداختیم با این حال هنوز هوس قماری دیگر را از سر به در نبرده ایم.

قماری که نه تنها در ۸۸ بلکه در سال های ۹۶ و ۹۸ نیز ما را به خیابان ها کشاند تا بار دیگر خطر خود را به چشم خود ببینیم. اما که می داند شاید باز به هوای قمار، خطری دیگر کرده و در آخرین روزهای سرد ۹۸ همه چیزمان را به پای میز قماری ببریم که در هر صورت در آن بازنده ایم. دیگر فرصتِ در گوشه ای نشستن و دست بر روی دست گذاشتن نیست.

به جای تکیه بر شانس باید کمر همت ببندیم برای ساختن آینده ای نو… زمان آن رسیده دیگر بیشتر بدانیم از حال و آینده خود. باید بدانیم به کدامین سبب امروز در این نقطه ایستاده ایم و کسانی که با زحمت بسیار هر روز سفره هامان را کوچک و کوچکتر می کنند بهتر و بیشتر بشناسیم. فرصت آن رسیده که دیگر از غفلت نسبت به مجلس دست برداریم و بدانیم که چه کسانی در مجلس به چه علت و برای چه اشخاصی، چه می کنند؟!

چه می گذرد در مجلسی که سعی در تصویب بودجه ای که می تواند آینده ای دشوارتر را برای مردم ایران به بار آورد. چرا در خانه ملت، دولت حکمرانی می کند؟! آیا این ها همه تاوان انتخاب اشتباه ما نیست؟! آموزگار تقدیر هر روز ما را بیشتر با نتیجه انتخاب هایمان رو به رو می کند، تا عبرت را بیاموزد.

دوباره فرصت، پیش آورده و امتحانی جبرانی برایمان مهیا می کند تا این بار سعادت به جای فلاکت به چنگ آوریم. اما باید خوب به یاد داشته باشیم که همیشه از امتحان جبرانی برای بار دوم خبری نیست. اللهمَّ عجِّل لِوِلِیِّکَ الفَرَج…

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خورموج؛ انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*