۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 292460
  • ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
قول استاندار بوشهر برای احداث سلف جدید دانشگاه خلیج فارس/ انتخابات شورای صنفی دانشجویی ابطال شد
قول استاندار بوشهر برای احداث سلف جدید دانشگاه خلیج فارس/ انتخابات شورای صنفی دانشجویی ابطال شد
معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خلیج فارس:

قول استاندار بوشهر برای احداث سلف جدید دانشگاه خلیج فارس/ انتخابات شورای صنفی دانشجویی ابطال شد

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خلیج فارس در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز گفت: کمیته نظارت بر انتخابات شورای صنفی دانشجویی با اکثریت آراء صحت انتخابات را تایید نکرده است و انتخابات مجدد از طریق حوزه معاونت دانشجویی به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

به گزارش دانشجونیوز؛ سید موسی گلستانه، مسئول امور فرهنگی و معاونت دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز گفت: دانشگاه خلیج فارس در حال دست یافتن به چشم انداز داشتن ۹ هزار دانشجو می باشد و هدف ما هدف مقدسی است که نام خلیج فارس منتقل گردد.

سید موسی گلستانه در رابطه با جمعیت دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بیان کرد: این دانشگاه در حدود دو الی سه سال اخیر (۹۵ و ۹۶) رشد کمّی خوبی در جمعیت دانشجویان داشته است. در سال گذشته آمار دانشجویان را کاهش دادیم. یعنی اگر در سال ۹۵، ۱۶۰۰ دانشجو در این دانشگاه پذیرفته شد، در سال گذشته تقریبا حدود ۱۳۰۰ دانشجو وارد این دانشگاه شدند.

مسئول امور فرهنگی دانشگاه خلیج فارس افزود: در عین وجود کاهش ورودی در دانشگاه، هنوز اثراتی از این موضوع دیده نشده است. این کاهش جمعیت، با کیفیت مناسب و پتانسیل خوب موجب تعادل جمعیتی شده و دانشگاه می تواند پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش تا حدی نیز باشد.

گلستانه در مورد پاسخگویی به نیاز دانشجویان اظهار داشت: در حوزه آموزش ۴ نفر استادتمام، حدود ۳۰ نفر دانشیار و تقریبا نزدیک به ۲۰۰ نفر استاد یار در این دانشگاه داریم. بنابراین طی این سال ها، رشد کیفی خوبی نیز صورت گرفته و بیشتر کلاس ها هم از سیستم الکترونیکی برخوردار شده اند.

معاونت دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهر عنوان کرد: ما در جهت رفاه دانشجویان و رفع نیازشان، آن ها را در خوابگاه های دولتی و نیمه دولتی اسکان می‌دهیم. خوابگاه های دولتی ما بیش از ۸۰ درصد دانشجویان را پوشش می دهد و ۲۰ درصد دیگر در خوابگاه های نیمه دولتی و خود گردان ساکن هستند.

وی خاطر نشان کرد: البته در خصوص خوابگاه ها، در مورد پرداخت هزینه های آن مقداری فشار بر روی ورودی های جدید بوده که از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.

مسئول امور فرهنگی و معاونت دانشجویی دانشگاه خلیج فارس، در خصوص مشکلات ایجاد شده در برخی خوابگاه های منسوب به این دانشگاه بیان داشت: برخی خوابگاه ها و خوابگاه های خود گردان، در عین اینکه وضعیت مطلوبی دارند ولی برخی ملاک ها و معیار ها در این خوابگاه ها رعایت نمی‌شود و ما سعی داریم که مشکلاتی که در خوابگاه دختران در سال های اخیر پیش آمده، از بین برود.

سید موسی گلستانه در رابطه با نوید احداث سلف جدید توسط استاندار بوشهر برای دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: استاندار محترم استان بوشهر، جناب آقای گراوند نوید احداث سلف جدیدی برای دانشگاه خلیج فارس را داده اند و قرار است که پنجاه درصد هزینه احداث این سلف را تامین کنند و در نهایت هدف ما در این مورد بدین جهت است که این سلف را از نظر کمی و کیفی ارتقا داده و از نظر بهبود وضعیت فیزیکی و افزایش کیفیت غذا به احداث این سلف بپردازیم.

گلستانه در رابطه با آخرین انتخابات برگزارشده‌ شورای صنفی و مشکلات ناشی از این انتخابات، گفت: انتخابات شورای صنفی دانشگاه خلیج فارس را در اردیبهشت ماه ۹۸ به صورت واحدی برگزار کردیم و در این انتخابات، دو ملاک مد نظر بود که این ملاک ها در بیشتر واحد ها رعایت نشد و انتخابات به ترم جدید کشیده شد.

وی ادامه داد: در ترم جدید به دلیل تمایل ما به مشارکت بیشتر دانشجویان، انتخابات را الکترونیکی و در قالب یک سامانه برگزار کردیم. در برگزاری این انتخابات در همان قاعده، متاسفانه برخی از آن شرایط لازم نبود و نیاز بود که دانشجویان در سامانه ای که وجود داشت، ورود کنند و اطلاعات خود را تغییر بدهند تا سامانه در اختیار خودشان باشد.

معاون دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بیان کرد: متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان در این سامانه بر اساس شماره های هویتی می توانستند ورود کنند و افرادی که به این شماره های هویتی دسترسی داشتند، توانستند وارد شده و رای بدهند.

سید موسی گلستانه اظهار داشت: این فرایند یک فرایند سیستماتیک بود که بدرستی تعبیه نشده بود و نقطه قوت آن، این بود که مشارکت را به بالا برسانیم و مشارکت هم نسبت به دوره های پیش خیلی بهتر بود ولی بخشی از موارد بود که ایراد داشت و باعث شد که آرا، آن اطمینان لازم را نداشته باشد که در جلسه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰ کمیته نظارت بر انتخابات شورای صنفی دانشجویی، این کمیته با اکثریت آراء صحت انتخابات را تایید نکرده و باطل اعلام نمود. انتخابات مجدد نیز در اسرع وقت پس از استعلام از طریق حوزه معاونت دانشجویی به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

سید علیرضا متمکن/ انتهای خبر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*