دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
4 صفر 1442
Monday, 21 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » سیاسی » یادداشت
  • شناسه : 293360
  • ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۵۱
  • نویسنده : پریسا اندیده
مظلوم نشان دادن خود با دیونمایی از شورای نگهبان
مظلوم نشان دادن خود با دیونمایی از شورای نگهبان
یادداشت دانشجویی؛ پریسا اندیده

مظلوم نشان دادن خود با دیونمایی از شورای نگهبان

طی روزهای اخیر با اعلام تایید صلاحیت و رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از سوی شورای نگهبان، اعتراض های بی پایه و اساس برخی از سیاسیون وابسته به جناحی خاص را با مظلوم نشان دادن خود شاهد بودیم.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ رفته رفته به لحظات پر التهاب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نزدیک می شویم. با اعلام تایید صلاحیت و رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از سوی شورای نگهبان، باز هم مثل همیشه کلام نفاق، موجی بر افکار عمومی شده است. از همین رو در روزهای اخیر، اعتراض های بی پایه و اساس برخی از سیاسیون وابسته به جناحی خاص را شاهد بوده ایم.

این نامزدها به علت فاجعه در عملکردهایشان دیگر هیچ جایی در بین مردم برای خود باقی نگذاشته اند. آن ها سعی دارند با دیونمایی از شورای نگهبان عدم کارآمدی خود را به رد صلاحیت های شورای نگهبان نسبت داده و باز خود را مظلوم و قربانی جلوه دهند. به خیال خام خود می اندیشند که مردم فراموش کار هستند و به جای عبرت از گذشته به دروغِ آینده، رای خواهند داد.

این نامزدها البته برای این خیال خام خود حق دارند… چرا که سال های بسیاری است که تا رسیدن به روزهای پایانی انتخابات این جناح خاص توانسته با شیطان نمایی از رقبای انتخاباتی خود، بر ذهن مردم حاکم شود و فرصت تامل مردم را بسوزاند. مسخره ترین اعتراض به شورای نگهبان اعتراض کسی بود که همه از او خاطرات فراموش نشدنی تا آخر عمر خواهیم داشت.

این شخص رد صلاحیت شده،  رد صلاحیت ها را به دلیل خصومت شورای نگهبان با جناحی خاص می داند و معترض است که چرا شورای نگهبان اجازه نداده است تا همه ی حزب های سیاسی در مجلس نماینده داشته باشند و مانع از حضور مخالفان انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی شده است.

مدیون هستید اگر فکر کنید این شخص در برابر نقدهای مخالفانش آن ها را به توهین و به زندان انداختن تهدید می کند و یا در پخش برنامه های سیاسی و ارزشی تلویزیون دخالت می کند. اعتراضی به این شخص وجود ندارد چون بام خانه ما دو هوا دارد! مطابق قانون اساسی بعد از بررسی های شورای نگهبان و دریافت استعلام از نهادهای امنیتی و قضایی برای مشخص شدن پیشینه افراد، صلاحیت نامزدهای انتخاباتی مشخص و اعلام می شود.

زمانی که چنین نهاد مهمی از نظام را متهم به ارجحیت دادن سلیقه شخصی بر قانون اساسی می کنند یعنی نظام را متهم به سرپیچی از قانون کرده اند. دیگر زمان آن رسده است که این افراد برای ادعاهای دروغشان بازخواست شوند و به سبب ضربه به جایگاه نظام در نظر مردم محاکمه شوند.

حتی با نگاه کردن به لیست افراد رد صلاحیت شده که ۹۲ نفر از نمایندگان فعلی مجلس نیز در آن حضور دارند، می توان دلیل رد صلاحیت آن ها را درک کرد. به طوری که سخنگوی شورای نگهبان هم از رد صلاحیت این ۹۲ نفر بیان کرده که در سابقه درخشان این افراد از تهدید مدیران کشوری گرفته تا کارچاق کنی، رانت خواری و سو استفاده از موقعیت نمایندگی وجود دارد.

این افراد که در انتخابات دوره قبل مورد صلاحیت دیده شدند در این چهارسال نمایندگی خود به چنین مفاسدی آلوده شده اند، پس چرا نباید رد صلاحیت شوند؟ آیا نباید کسانی را که به اعتماد مردم خیانت می کنند و از مال مردم می دزدند، بازخواست کرد؟ جای دزد و دروغ کجاست؟ پاسخ تمام این سوالات در دادگاهی داده می شود که این مجرمان به قول خود حقوقدان را به اشد مجازات محکوم می کنند تا عبرتی باشند برای هر آن کسی که خیال خیانت به وطن را در سر می پروراند.

آیا باز هم باید شاهد نمایندگانی باشیم که ویدئوهایی از حرکت و ادب آن ها در گمرک پخش می شود و خبر از آن می دهد که نماینده مذکور برای ترخیص غیرقانونی اموال قاچاق یک مفسد اقتصادی به گمرک رفته است؟ البته این مفسدِ پر تلاش، در روابط خود با دیگر نمایندگان مجلس هم موفق بوده است.

مجلس جای نمایندگانی است که در راستای اهداف انقلاب اسلامی به مردم خدمت کنند و نه با سرقت بیت المال و تصویب لوایح ننگین، تیشه ای به ریشه های مملکت باشند… امید آن است که ما مردم نیز با انتخاباتی عاقلانه به نهادهایی همچون شورای نگهبان در پاک سازی مجلس از منافقان و مجرمان کمک کنیم.

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*