چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
16 ذو الحجة 1441
Wednesday, 5 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی » یادداشت
  • شناسه : 293384
  • ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  • نویسنده : پریسا اندیده
ذلت بار تر از این «نه، مرسی!»؟
ذلت بار تر از این «نه، مرسی!»؟
یادداشت دانشجویی؛ پریسا اندیده

ذلت بار تر از این «نه، مرسی!»؟

ظریف در مصاحبه چند روز قبل خود با خبرنگار اشپیگل که می پرسد: آیا شما امکان مذاکره با آمریکا بعد از ترور سلیمانی را منتفی می دانید؟ گفته بود: دولت ترامپ می تواند گذشته اش را جبران کند، تحریم ها را لغو کند و به میز مذاکره بازگردد! ترامپ در توئیت خود نوشت: نه، مرسی!

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مصاحبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با نشریه آلمانی اشپیگل واکنش های بسیاری را از سوی کاربران فضای مجازی و بقیه اقشار به همراه داشته است. ظریف در مصاحبه چند روز قبل خود با خبرنگار اشپیگل که می پرسد: آیا شما امکان مذاکره با آمریکا بعد از ترور سلیمانی را منتفی می دانید؟ گفته بود: «دولت ترامپ می تواند گذشته اش را جبران کند، تحریم ها را لغو کند و به میز مذاکره بازگردد!»

رئیس جمهور آمریکا در توئیتی و در جواب محمدجواد ظریف نوشت: «وزیر خارجه ایران می گوید ایران می خواهد با ایالات متحده آمریکا مذاکره کند، اما می خواهد که تحریم ها لغو شود. نه، مرسی!» تکرار دوباره هر خطایی همیشه از بار قبل تاوانی سخت تر خواهد داشت. از پس آن شکست ها و حقارت های بیشتری خواهد آمد.

هنوز از برجام بهاری نیامده که دلخوش به مذاکره ای دیگر باشیم

بعد از ۶ سال حضور بی نتیجه در قدرت، امروز در شرایطی که کشور در مرحله مهمی از تاریخ بشری قرار دارد، حرف از مذاکره با دشمنی که امروز در کنار همه جنایت هایش، با افتخار خود را قاتل قهرمان ملی ما معرفی می کند، این یعنی چه؟! آیا بعد از ترور سپهبد سلیمانی و تهدید به بمباران ۵۲ نقطه فرهنگی ایران و در کنار تهدید به قتل جانشین سپهبد سلیمانی، پیشنهاد مذاکره از سوی ایران به آمریکا، نشان از ضعف و ترس نیست؟

شاید برخی ها که نه از تاریخ عبرت گرفته اند و نه از سیاست فهمی دارند بگویند که این کار از روی مصلحت است و لازم است که برای بهتر شدن شرایط چنین حماقتی را به جان خرید… مثل همان روزهایی که می گفتند هم چرخ هسته ای بچرخد هم چرخ زندگی مردم؛ اما پاسخ، همین نچرخیدن چرخ هسته ای و زندگی مردم با مذاکره آن هاست.

هنوز از برجام بهاری نیامده که دلخوش به مذاکره ای دیگر باشیم. صنعت هسته ای و خون دانشمندانمان مگر قربانی توافق برجام نشد؟ پس چرا هنوز ثمره ای نداده؟ مگر غیر از این است که هیچ گاه قرار نبوده ثمره ای داشته باشد؟ چرا به جای پاسخ به بندهای ننگین برجام که صد رحمت به ترکمنچای، مُصر در رقم زدن ذلتی دیگر هستید؟

قرار است صنعت موشکی و خون مقدس شهید سلیمانی را قربانی چه ذلت نامه ای کنید؟

بله، البته که حق دارید! باید هم برای تامین آینده فرزندانتان در فرنگ از سرنوشت کشور خرج کنید. این درست است که شما در برجام قبول کرده اید که در صورت خروج طرف مقابل ایران از توافق، کشورهای روسیه و چین به نفع ایران حق وتو و مداخله نداشته باشند. باید هم آمریکا برجام را پاره کند؛ چون پیش از این ها تضمینش را گرفته بود.

سیاست های غربگرا پیش از این، غرور مردم را با خاک یکسان کرده اند ولی ملت خبر ندارد. حالا قرار است صنعت موشکی و خون مقدس شهید سلیمانی را قربانی چه ذلت نامه ای کنید؟ اصلا تا امروز چه سودی برای کشور داشته اید که دوباره به شما اعتماد کنیم؟ تا دیروز در مقابل فریادهای یک صدای مردم برای انتقام از آمریکا، آمریکا با ترس و وحشت پیشنهاد مذاکره و توافق می فرستاد؛ اما امروز…

امروز با هنرنمایی های نیروها سرسپرده غرب در داخل، آمریکا در جواب پیشنهاد مذاکره وزیر امور خارجه ایران با غرور می گوید: نه، مرسی! باید هم بگوید نه. مگر مذاکره کنندگان ایران برای توافق با آمریکا از صنعت هسته ای خود نگذشتند؟ مگر پا بر روی خون شهیدان هسته ای نگذاشتند؟ مگر مطابق لوایح امضا شده ای مانندFATF، نیروهای سپاه قدس تروریست معرفی نشدند؟

چه کنیم که از ماست که بر ماست!

مطابق قرداد پاریس، ایران تعهد کرده که برداشت خود از چاه های گاز و نفت را کاهش دهد چون باید به جای آمریکا که بزرگ ترین آلوده کننده زمین در جهان است تاوان بدهد. وقتی ایران تا این اندازه خود را حقیر کرده باید هم برجام را پاره کرده و به صورتمان بکوبند. باید هم فرمانده بزرگ نظامی مان را ترور کنند؛ چون می دانند در ایران کسانی هستند که نگذارند پاسخی به این جسارت های آمریکایی داده شود.

اما چه کنیم که از ماست که بر ماست! حاصل انتخاب ما مردم، شده این غده های سرطانی… این تدبیر و این سیاست ها در کدام مکتب علم جهانی معتبر است که جز خائنان و وطن فروشان هیچ کس حتی تصور این تفکرات را هم به ذهن خود راه نمی دهد. با کدام مقیاس شما را بسنجیم که به خیانت نرسد؟!

تا دیروز می گفتند که فقط آن ها هستند که زبان دیپلماسی با دنیا را می دانند. از بی توجهی به سخنان رهبری و از گلابی های برجام مشخص شد که این ها فارسی را هم نمی فهمند چه برسد به زبان دنیا…! در مقابل ترامپ و زیردستانش فارسی را بهتر می فهمند. اگر کاربلد نبودید پس چرا خود را به آب و آتش زدید که به قدرت برسید؟ برای گفتن من بلد نیستم، ۶ سال دیر کرده اید.

دیگر فرصت خطا و اشتباه به سر رسیده و الان باید با رای های خود، پاسدار کشور باشیم

آیا به هدر دادن ۶ سال از عمر مردم، به فنا دادن قدرت هسته ای، پایمال کردن خون دانشمندان هسته ای و فاجعه اقتصادیِ در حال حاضر کشور، برای این بوده که الان بگویید من بلد نیستم؟! آیا این ها حق الناس نیست؟! یا نکند فهمتان از دین هم به همان اندازه فهمتان از زبان کدخدا است؟! درد که یکی نیست…

با چنین مجلسی حتی انتظار مجازات این مجرمان هم، کار مسخره ای بیش نیست. قوه قضائیه چطوری این خائن را مجازات کند وقتی که قانون روشنی در این باره از سوی مجلس تصویب نمی شود. خب معلوم است چاقو دسته خودش را نمی برد. اما کارد امروز به استخوان ما رسیده است. دیگر فرصت خطا و اشتباه به سر رسیده و الان باید با رای های خود، پاسدار کشور باشیم.

باید پایانی شویم بر این منافقان نفوذی… وگرنه به خون سردار سلیمانی قسم، تاوان خطای ما از گناه این خائنان هم بزرگتر خواهد بود.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*