۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 293494
  • ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۱۳
  • نویسنده : علیه شورکی
زهرا، گل خوشبوی عالم
زهرا، گل خوشبوی عالم
دل نوشته دانشجویی؛ علیه شورکی

زهرا، گل خوشبوی عالم

زهرا نام خوشبویی است که وجودش به همه ی مردم آن زمان و حال ثابت کرد که دختر چه اجر و قربی دارد. موجودی که خدا در حقش، در مقامش و در منزلتش انا اعطینا نازل کرد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛   زهرا نام خوشبویی است که وجودش به همه ی مردم آن زمان و حال ثابت کرد که دختر چه اجر و قربی دارد. موجودی که خدا در حقش، در مقامش و در منزلتش انا اعطینا نازل کرد. زهرا نشان از آن است که پسر نداشتن، نشان ابتر بودن نیست…

این چنین مقامی که تمام امامان از نسل اویند، نمی توان فکرش را هم کرد که چقدر انسان باید ناقص العقل باشدکه چنین گلی را زخمی و پژمرده کند… گلی که هرگاه پیامبر از کنار خانه اش رد می شد، به او درود می فرستاد… و چه جانانه در مقابل حقش کمر خم نکرد.

نمی دانم چرا دردش کمتر نمی شود، یادش انگار دشنه بر زخم می زند. مگر می شود همچین زخمی درمان داشته باشد؟! مظلومی که حتی کفن کردنش هم مظلومانه بود… چطور می شود با زنی که چراغ های هدایت را به دنیا هدیه کرده، زنی که در پاکی و اسوه بودن از حضرت مریم، خدیجه و آسیه چیزی کم ندارد، این چنین برخورد وحشیانه ای کرد؟

انسان باید تا چه حد خوار باشد که یورش به خانه ی دخت پیامبر ببرد… پیامبری که شما را از جاهلیت به آدمیت تبدیل کرده بود. اما… اما شما در جاهلیت مانده بودید… دخت نبی امشب آسمانی می شود و قلب ما برای هزاران بار تکه پاره می شود.

امشب علی تنهاترین مرد عالم می شود… بعد از فاطمه همدمش دیگر فقط چاه می شود… برای او باید دردِ دل کند. با رفتن زهرا امشب علی میان قوم ظالم تنها می شود… زشت بادید ای کسانی که جاهلیت را به تن خریدید…

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*