۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » بیانیه » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 293569
  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
آقای ظریف عزت ایران را بازیچه سیاسی بازی هایشان نکند!
آقای ظریف عزت ایران را بازیچه سیاسی بازی هایشان نکند!

آقای ظریف عزت ایران را بازیچه سیاسی بازی هایشان نکند!

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر دربیانیه ای خطاب به وزیر امور خارجه، صحبت‌های وی در خصوص تمایل به مذاکره با آمریکا و تحقیر وی توسط رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرد.

به گزارش دانشجونیوز؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر دربیانیه ای خطاب به وزیر امور خارجه، صحبت های وی در خصوص تمایل به مذاکره با آمریکا و تحقیر وی توسط رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
استقلال و عزت کشور و مردم که نتیجه خون هزاران شهید است، از مهم ترین و بزرگترین دستاوردهای انقلاب می باشد و مسئولین کشور هم که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طرف مردم انتخاب شده اند وظیفه اصلیشان حفظ عزت و استقلال کشور و ملت است.

امام (ره) می‌گویند: آمریکا دشمن شماره اول بشر و ما است، آمریکاى جهانخوار، بزرگترین دشمن اسلام و مسلمانان جهان می باشد،آمریکاى حیله‏ گر، دشمن شماره یک است و به خون اسلام و استقلالشان تشنه است.

آمریکا و غرب بارها و بارها در طول تاریخ به ما ثابت کرده که در روابط بین‌الملل شان صداقت ندارند. برجام و تحریم های مجدد پس از آن مصداق بارزی از این بی صداقتی هاست،آقای ظریف بفرمایید شما وزیر خارجه کدام کشورید؟ مردم کشوری که بارها ثابت کردند حاضرند سختی بکشند اما عزت و استقلالشان زیر سوال نرود پس عزت ایران را بازیچه سیاسی بازی های خود نکنید.

جناب آقای ظریف، از مذاکره با کدام کشور سخن می گوئید؟ کشوری که مداراهای شما آن را به چنان وقاحتی رساند که این‌بار پا را فراتر گذاشته و سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی را ترور کردند و بعد از آن شروع به تهدیدهای بیشتر هم کرده است.

اگر شهادت سردار را فراموش کردید سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه در همین دو هفته اخیر را به یاد آورید که ‌فرمودند “ما از مذاکره ابایی نداریم اما نه با آمریکا. این دولت‌های حقیر در انتظار این هستند که ملت ایران را به زانو دربیاورند، شما حقیر‌تر از آن هستند که ملت ایران را به زانو دربیاوردید.
این‌ها مذاکره هم که می‌کنند مذاکره آن‌ها همراه با دغل و فریب‌کاری است، جنتلمن‌های پشت میزِ مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند. همان هستند و لباس عوض می‌کنند…” این سخنان نائب امام زمان را چگونه از خاطر بردید.

هنوز شب چهلم سردار هم نشده، هنوز ملت های منطقه لباس عزایشان را در نیاورده اند، چرا با مطرح کردن مذاکره با قاتلش، جنایتکار را جری تر می کنید؟ که‌ در پاسخ به شما بگوید “نه مرسی” این همه حقارت که شما موجب آن شده‌اید تا کجا ادامه دارد؟

تا دیر نشده شما هم مثل اسطوره مقاومت مقتدرانه بگویید: «ترامپ قمار باز من با تروریست ها مذاکره نمی کنم، از امروز من حریف تو هستم.» بارها و بارها گفتیم دوران بزن و درو تمام شده است اما انگار شما به عنوان دیپلمات با ادبیات مقاومت آشنا نیستید.

مرور کنید تجمع ها و راهپیمایی ها و موج های بیداری که در عراق و کشورهای منطقه و حتی کشورهای اروپایی بعد از شهادت سردار سلیمانی راه افتاد، همه این‌ها فریاد تنفر و انزجار از راه و سیاست آمریکا و ترامپ بود و درسی برای شما که در کشوری عزتمند زندگی می‌کنید و بر صندلی قدرت در این کشور تکیه زدید اما کمر به ذلیل کردن آن بسته‌اید.

مگر نشنیدید فریادی جز مرگ بر آمریکا و انتقام سخت مردم را، این بود جواب مردم؟ مذاکره با آمریکا!

آقای وزیر، اگر شما جز مذاکره ذلیلانه راهی برای حل مشکلات کشور نمی‌دانید کمی صبوری به خرج دهید و از نیروهای جوان استفاده کنید تا همانطور که رهبری تاکید دارند با تکیه بر داخل، شاهد پیشرفت های روزافزون کشور باشیم که این ملت انقلابی مقاومت را بر ذلت ترجیح می‌دهند اما اگر شما یا هر مسئول دیگر این چنین فکر نمی‌کنید، ما را با یک خداحافظی خوشحال کنید.

اما ما این حرف ولی فقیه‌مان را سر لوحه کار قرار می‌دهیم که: «این مسئله مذاکره و نشستن پشت میز و مانند این‌ها، مقدمه دخالتها و حضورهاست؛ این باید به پایان برسد.»

 

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*