چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
16 ذو الحجة 1441
Wednesday, 5 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » فرهنگی » کاریکاتور » یادداشت
  • شناسه : 293601
  • ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
  • نویسنده : نازیلا رستمی
بی لیاقتی و بی تدبیری مدیران و مسئولان تا کجا؟!
بی لیاقتی و بی تدبیری مدیران و مسئولان تا کجا؟!

بی لیاقتی و بی تدبیری مدیران و مسئولان تا کجا؟!

جشنواره شعر فجر انقلاب در حالی یکی از شاعران را به عنوان برگزیده معرفی کرده بود که این شاعر دارای پیشینه ی ضد نظام و انقلاب است. برگزیدگان بخش ویژه شعر فجر در حالی صبح جمعه توسط مسئولان اعلام شد که نام سارا متقی در این لیست به چشم می خورد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ چهاردهمین جشنواره شعر فجر در حالی به پایان رسید که انتخاب یکی از شاعران این جشنواره با حواشی همراه بود. جشنواره شعر فجر انقلاب در حالی یکی از شاعران را به عنوان برگزیده معرفی کرده بود که این شاعر دارای پیشینه ی ضد نظام و انقلاب است. برگزیدگان بخش ویژه شعر فجر در حالی صبح جمعه توسط مسئولان اعلام شد که نام سارا متقی در این لیست به چشم می خورد.

سارا متقی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی است. این دانشجو در موارد مختلفی چون: نسبت های دروغ به نظام، بی اهمیت خواندن مسئله حجاب، اعلام تنفر نسبت به نظام جمهوری اسلامی، استهزای دختر سردار سلیمانی و قیاس حضرت زهرا(س) با فرح دیبا همسر شاه پهلوی و… صحبت هایی هنجارشکنانه نسبت به نظام جمهوری اسلامی از خود داشته است.

متقی سال گذشته و همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) با کمال وقاحت و بدون کوچک ترین فهمی عظمت این روز و شان والای حضرت زهرا(س) را اینگونه بی ارزش شمرد: مادرم دوست داره مث خیلیاتون بیام بگم مادر روزت مبارک. اما واقعیتش اینه که این روز برای من ارزشی نداره چون فاطمه بنت محمد برای من فاطمه بنت محمد و یک شخصیت دینی تاریخیه. پذیرش روز مادر و پدر از سوی دینداران امر پسندیده و نیکیه اما از سوی کسانی که چنین اعتقادی ندارن تناقضه…

در بخش ویژه شعر فجر، سارا متقی با داوری غلامرضا طریقی(دبیر بخش ویژه)، سعید بیابانکی(دبیر چهاردهمین دوره از جشنواره شعر فجر)، آرش شفاعی، مرتضی کاردر و صابر ساده به عنوان شاعر برگزیده معرفی شده بود. از اهداف جشنواره شعر فجر می توان به: بزرگداشت انقلاب اسلامی و تاکید بر آرمان ها، اهداف و غایات این رویداد، مجال دهی به هنرمندان متعهد و الگوسازی از آثار متعهدانه نسبت به انقلاب اسلامی و نشر گفتمان انقلاب اسلامی اشاره کرد.

در مقابل مسئولین چهاردهمین جشنواره شعر فجر چه کردند؟ همه این صحبت ها به کنار، واکنشی که از سوی مسئولین جشنواره انجام گرفت جای بسی تامل دارد… بعد از انتخاب از پایه غلطی که صورت گرفت، روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان عنوان کرد: بخش ویژه شعر فجر در فرصتی دیگر برگزار و داوری خواهد شد و این بخش در مراسم اختتامیه شعر فجر وجود ندارد.

جای تعجب دارد که مسئولین جشنواره شعر فجر، چرا به جای حذف شاعر هتاک به حذف بخش ویژه شعر جوان اقدام کرده اند؟! آیا حذف چنین شاعری سخت تر از حذف بخش ویژه ای بود که شاعرانی برای آن تلاش کرده اند؟! تا کی باید از این همه بی لیاقتی مدیران و مسئولان که با نام نظام و انقلاب بر صدر کشور حکمرانی می کنند چشم پوشید…!

با وجود چنین انتخابی باید پرسید مگر برای ورود به چنین جشنواره ای با محوریت انقلاب، گزینشی صورت نمی گیرد؟! گزینشی که افراد ضد انقلاب برای ورود به چنین جشنواره ی انقلابی را رد کند… گویا مسئولین و مدیران در خواب هستند. نفهمیدن ها و نخواستن ها تا کجا؟! با اهدافی که برشمرده شده است، توجیهی در قبال حضور هنرمندان هتاک و وقیح برای حضور در چنین جشنواره ای باقی نمی ماند.

به راستی مگر فیلتری برای ورود و حضور شاعران به چنین جشنواره انقلابی وجود ندارد؟ و اگر هست پس امثال سارا متقی در آن چه می کند؟! باید دید کمیسیون فرهنگی مجلس و قوه قضائیه برای چنین اقدامات سخیف و هنجارشکنانه ای چه خواهند کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*