۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دانشگاه ها » دل نوشته دانشجویی » فرهنگی
  • شناسه : 293803
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۰۰
  • نویسنده : علیه شورکی
چشم های گریان را تو به لبخند زیبا کردی
چشم های گریان را تو به لبخند زیبا کردی

چشم های گریان را تو به لبخند زیبا کردی

همزمان با دهه ی فجر یادداشت ها و دل نوشته های بسیاری برای این ایام و در وصف امام راحل (ره) نوشته می شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ همزمان با دهه ی فجر یادداشت ها و دل نوشته های بسیاری برای این ایام و در وصف امام راحل (ره) نوشته می شود. یکی از این نوشته ها، دل نوشته دانشجویی علیه شورکی است. علیه شورکی از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان شهیده بنت الهدی صدر بوشهر و از شاعران و نویسندگان این دانشگاه است.

تو که بودی ندای آزادی خواهی ات همه ی دنیا را فراگرفته بود… در تمام دوران کودکی ام، وصف خوبی هایت قصه های شبانه مادرم بود که در گوشم لالایی می خواند… کاری که هیچ کس قدرت و جرأت انجام دان آن را نداشت، تو انجام دادی. چگونه وصفت کنم که سزاوار باشی…؟ گویا زبان قاصر است از وصف بزرگی امام خوبی ها…

همه گفتند نباید این همه خون را فدا کرد اما تو استوار ایستادی و گفتی برای آزادی باید جنگید. اگر من اکنون در دنیای کنونی می توانم آزاد باشم و بردگی نکنم ناشی از تدبیر دیروز توست. درست است نسل سوم انقلابیم اما امام خوبی ها به اندازه نسل اول دوستت داریم. ای همیشه نامت جاوید… امام من، تو نه عقیده ای ناتورالیستی داشتی و نه سکولاریستی!

تو برای عقیده ای اسلامی و دفاع از خون مردم به پا خواستی. در جایی که ایرانی صفت در دنیا ارزشی نداشت تو با انقلاب ارزش ایرانی را به تمام دنیا ثابت کردی. اکنون اگر چنگال تیز طاغوت را بر زندگی مان احساس نمی کنیم به خاطر راهی است که تو برایمان باز کردی.

درست است تاریخ را خوانده ام اما باور کن با تمام وجودم آن همه سختی آن دوران را حس کردم. چشم های گریان را تو به لبخند زیبا کردی. به من بگو چگونه از تو تشکر کنیم؟ آن طور که شایسته است هیچگاه نمی شود.

مادرم می گوید، بانگ رحلت که در کشور اعلام شد همه خون می گریستند. من اگر آن زمان نبودم که در رکابت باشم، الان با قلمم از تو و برای تو می نویسم. امید که آن طور که شایسته است وصفت کنم.

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*