۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » دل نوشته دانشجویی » فرهنگی
  • شناسه : 294029
  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۵۲
  • نویسنده : علیه شورکی
فاطمه مادر مهربان کل امت
فاطمه مادر مهربان کل امت
دل نوشته دانشجویی؛

فاطمه مادر مهربان کل امت

در کشور ما روز ولادت بزرگ بانوی جهان حضرت فاطمه زهرا(س) به نام روز مادر و روز زن نامگذاری شده است.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ همزمان با فرار رسیدن سالروز ولادت بانوی والا مقام جهان حضرت فاطمه زهرا(س) علیه شورکی طی دل نوشته ای ارزش والای مادر را تحسین کرده است. در ادامه دل نوشته علیه شورکی را می خوانید:

فاطمه گوهر مذهب و چراغ خانه ی پیامبر است. هیچ کجای دنیا اینقدر برای مقام زن ارزش و احترام قائل نیستند؛ اما در کشور ما روز ولادت بزرگ بانوی جهان به نام روز مادر و روز زن نامگذاری شده است. فاطمه مادری مهربان و مادر کل امت است.

زن درختی است تنومند که وقتی ثمر می دهد مادر نام می گیرد. کلمه مادر سراسر عشق است و رنج. مادر در دلهره و بی تابی خلاصه می شود. چه روزها که ما بیمار بودیم و او بیدار… تب ما اگر ۳۷ درجه می شد، تب او از نگرانی ۴۵ درجه می شد.

چه روزها که مادر گهواره مان را تکان داد و خوابمان برد. آن روزها که سرش را به گهواره می چسباند و خوابش می برد. با تمام بی خوابی هایش نفرین و بدگویی که نمی کرد هیچ، با قربان صدقه دنیایش را فدایمان می کرد.

نمی دانم شاید کسانی که مادر شده اند قدر مادر را خیلی خوب می دانند… حتی اگر بدترین بدی دنیا را هم به او کرده باشی، دستت که خراش بردارد دنیایش را ویران می کنی و او با آه و حسرت می گوید: ای کاش آن خراش بر دستان من می افتاد.

هنوز هم که هنوز است مادرم نفس هایم را در خواب چک می کند… مادر است دیگر… می ترسد که نکند نفس نکشم. دوری مادر برای همه بسیار سخت است… گاهی با خود تکرار می کنم خدایا از عمر من کم کن و به عمر مادرم اضافه کن.

مادر نگین روشن دنیای من است که بی او تمام عالم برایم تاریکی محض است.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*