۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » سیاسی
  • شناسه : 294062
  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
عدم اطلاع کاندید انتخاباتی از لایحه FATF/ وعده پست و مقام دادند که کنار بروم
عدم اطلاع کاندید انتخاباتی از لایحه FATF/ وعده پست و مقام دادند که کنار بروم
در اولین مناظره انتخاباتی دانشگاه فرهنگیان بوشهر؛

عدم اطلاع کاندید انتخاباتی از لایحه FATF/ وعده پست و مقام دادند که کنار بروم

اولین مناظره کاندیداهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم در پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر با حضور برخی از نامزدهای انتخاباتی برگزار شد.

به گزارش دانشجونیوز؛ اولین مناظره کاندیداهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم در پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر با حضور برخی از نامزدهای انتخاباتی برگزار شد.

در این مناظره از هشت نفر از نامزدهای انتخاباتی دعوت گرفته شده بود که خانم صغری کشفی و آقای حسین امیریان حضور یافتند. آقای اشکان پرتو بدلیل بیماری فرزندشان محل مناظره را قبل از شروع برنامه ترک کردند.

آقای علی جمالی نیز بدلیل تقارن برنامه ها مایل به حضور نماینده شان در مناظره بود که با موافقت برگزار کنندگان مواجه نشد. محمدرضا جوهری اعلام کناره گیری کرده بود. آقایان افراز بهزادزاده، علی صداقت و خیراله دشمن زیاری از دیگر دعوت شدگان بودند که حضور نیافتند.

خانم کشفی و آقای امیریان نظراتشان را در مورد CGT، FATF، لایحه مناطق آزاد و شفافیت جلسات کمیسیون ها گفتند که کشفی در مورد CGT و FATF اطلاعاتی نداشت و خواستار توضیح دانشجویان در این موارد شد که اعتراض دانشجویان را به همراه داشت.

حسین امیریان در ادامه گفت: با واگذاری یارانه پنهان به انرژی مخالف هستم چرا که بین همه مردم به عدالت توزیع نمی شود چون بعضی افراد صاحب خودرو نیستند.

امیریان افزود: وابستگی بودجه به نفت باید کاهش یابد. در جریان بنزین با کمبود بودجه مواجه بودیم اما باید بر روی سایر سرمایه های ملی غیر از نفت برنامه ریزی کنیم مثل مالیات یا حوزه دریا و پرورش ماهی و میگو.

وی اظهار داشت: برای دانشگاه فرهنگیان اول باید مدرسان و استادان قوی به تدریس بپردازند و سپس دانشجویانی علاقه مند به معلمی جذب شوند. امکانات آموزشی دانشگاه هم باید ارتقا یابد.

این کاندید انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: تمام اموراتی که در مجلس اتفاق می افتد باید برای مردم شفاف باشد حتی رای دادن ها تا مردم بدانند نماینده آنان در سرنوشت کشور چه نقشی ایفا می کند.

صغری کشفی دیگر نامزد انتخابات که در مناظره حضور یافته بود گفت: اصل ۹۰ مجلس نظارت بر همه قوا را می‌گوید که متاسفانه اصلی متروک است و اجرا نشده و عموم مردم هم از قوانین از جمله این اصل اطلاعی ندارند.

کشفی در پاسخ به سوال “آیا با برگزاری کمیسیون پشت درب های بسته موافقید یا مخالف و برای اصلاح آن چه پیشنهادی می‌دهید” بیان کرد: اصل سوال اشتباه است و بلی و خیر جوابم است. مباحث کمیسیون تخصصی برای مردم خسته کننده است و امکان عمومی برگزار شدن آن وجود ندارد و زمانی که به صحن علنی آمد مردم در جریان آن قرار می گیرند.

وی در خصوص اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد: مجلس به صورت جمعی تصمیم می گیرد و برای اجرایی شدن آن باید همه ارگان ها بسیج شوند و بودجه اختصاص داده شود.

صغری کشفی اظهار داشت: حرف از عدالت انتخاباتی در حد شعار است. ما شاکله دموکراسی را درست اجرا کردیم ولی در عمل نتوانستیم.

این کاندید انتخابات مجلس در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم افزود: برخی نمایندگان مجلس، نماینده اسپانسرهایشان خواهند بود نه مردم. درب خانه من آمده اند که در قبال گرفتن پست و مقام کنار بروم.

در پایان نیز میثاق نامه ای برای شفافیت در اختیار دو کاندید قرار گرفت که هر دو کاندید امضا کردند.

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*